Pogoda
29.03.2017 12:01

Ile trwa „odholowywanie” auta?

W Turcji nikt się nie patyczkuje ze źle zaparkowanymi autami, o czym świadczy film nagrany telefonem komórkowym.

Ile trwa „odholowywanie” auta?
foto: kadr z wideo

Na materiale wideo widać jak ciężarówka zatrzymuje się tuż obok nieprawidłowo zaparkowanego samochodu, a następnie jej kierowca uruchamia specjalny mechanizm, za pomocą którego auto po chwili ląduje na pojeździe. Cała akcja trwała mniej niż minutę. Jednak najlepsze jest to, że osoba siedząca za kierownicą ciężarówki nawet nie musiała wysiadać, by przeprowadzić tę czynność:

Parkując w niedozwolonym miejscu musimy się liczyć z mandatem lub odholowaniem pojazdu. Przy czym szczególnie dotkliwa dla portfela jest ta druga kara. W Polsce samochód może zostać odholowany w miejscu oznaczonym stosowną tabliczką, nawet jeśli nie powoduje zagrożenia. Można go zabrać również, gdy nie ma takiego znaku, pod warunkiem, że utrudnia ruch lub zagraża bezpieczeństwu (także przez zły stan techniczny) i stoi na miejscu dla inwalidów bez karty parkingowej.

Niestety nie brakuje osób ignorujących przepisy ruchu drogowego, parkujących w niedozwolonych miejscach, utrudniających tym sposobem życie innym kierowcom. Przy czym również są i tacy, którzy zostawiają pojazdy w miejscach, gdzie nikomu nie przeszkadzają, a mimo to muszą liczyć się z możliwością nałożenia mandatu karnego za popełnione wykroczenie.

Znacznie większe zagrożenie w ruchu drogowym powodują osoby przekraczające dozwoloną prędkość, prowadzące auta pod wpływem alkoholu, wymuszające pierwszeństwo, celowo hamujące przed innymi kierowcami, niestosujący się do sygnalizacji świetlnej, przejeżdżające przez zamknięte przejazdy kolejowe lub wymijające samochody zatrzymane przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa.

Tagi: Duperele