Pogoda
02.05.2019 12:18

Ile zarabiają gwiazdy Marvel Studios?

Serwis The Hollywood Reporter opublikował listę płac gwiazd filmów Marvela. Który aktor znalazł się na pierwszym miejscu? Ile zarabiają odtwórcy superbohaterów?

Gwiazdy Marvel Studios
foto: Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News

Produkcje Marvel Studios to maszynka do zarabiania pieniędzy. Studio od wielu lat wydaje kilka filmów rocznie, bijąc kolejne rekordy wyników finansowych w box office. Przez ponad dekadę wykreowało wiele gwiazd, które dzięki kinu superbohaterskiemu mogły rozwinąć skrzydła w innych gatunkach filmowych. Nic dziwnego, że największe nazwiska znane z filmów MCU zarabiają pieniądze, które przeciętnemu Kowalskiemu nawet się nie śniły. O jakich kwotach mowa?

Wiemy, ile Henry Cavill zarobi za udział w serialu "Wiedźmin"
Wiemy, ile Henry Cavill zarobi za udział w serialu "Wiedźmin"
Przeczytaj także Wiemy, ile Henry Cavill zarobi za udział w serialu "Wiedźmin"

Robert Downey Jr. - ile zarabia w filmach Marvela?

Portal The Hollywood Reporter przygotował zestawienie, w którym zdradzono wysokość gaż największych gwiazd Marvel Studios. Oczywiście na szczycie listy znajduje się Robert Downey Jr., który był jednym z pierwszych aktorów, biorących udział w produkcjach MCU. To on wcielił się w 2008 roku w Iron Mana i stał się ikoną fanów superbohaterów. Każdy jego udział w kolejnej produkcji kosztował twórców naprawdę poważne kwoty. Za wcielenie się po raz kolejny w Tony'ego Starka w "Avengers: Endgame" zgarnął co najmniej 75 milionów dolarów. 3 dni pracy na planie "Spider-Man: Homecoming" to z kolei wypłata rzędu 3 milionów dolarów. Nic dziwnego, że aktorowi dopisuje humor. 

Jak wyglądają zarobki kolegów z planu odtwórcy Iron Mana?

Gwiazdy filmów Marvela - ile zarabiają?

Chociaż Scarlett Johansson, Chris Hemsworth i Chris Evans zarobili trochę mniej pieniędzy, też nie powinni mieć powodów do narzekania. Gwiazda wcielająca się w Black Widow podpisała niedawno kontrakt opiewający na 20 milionów dolarów. Chodzi o solową produkcję o superbohaterce, do której niebawem rozpoczną się zdjęcia. Podobne kwoty otrzymali aktorzy wcielający się w Kapitana Amerykę i Thora. Za udział w 3. i 4. części "Avengers" otrzymali gażę w przedziale 15-20 milionów dolarów. Chociaż niektórych ważnych postaci nie zobaczymy w kolejnych produkcjach MCU, zarobili tyle, że w teorii nie muszą już pracować do końca życia. 

>>Zobacz też: Chris Pratt opublikował "nielegalne" nagranie z planu zdjęciowego "Avengers: Endgame"<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Duperele Avengers Scarlett Johansson Robert Downey Jr. Marvel Chris Hemsworth Chris Evans