Ile życia marnujemy szukając czegoś ciekawego do obejrzenia?

Michał Tomaszkiewicz
07.11.2016 10:58
Ile życia marnujemy szukając czegoś ciekawego do obejrzenia? Fot. foot: materiały prasowe

O tym, że telewizja jest złodziejem czasu, wiadomo już od dawna. Teraz jednak, dzięki nowemu badaniu, wiemy jak długo trwa znalezienie czegoś ciekawego do obejrzenia.

Przygotujcie się na szok – na skakaniu między kanałami spędzamy w ciągu całego życia przeciętnie… 1,3 roku, czyli 474,5 dnia. Oznacza to, że codziennie marnujemy 23 minuty na próby odnalezienia programu godnego naszej uwagi.

Gdy już znajdziemy interesującą nas audycję – film, serial, teleturniej itp. – to na jego oglądanie przeznaczamy 129 minut każdego dnia. 44% ankietowanych (badano osoby w wieku 16-69 lat) stwierdziło, że ma problemy z wyszukaniem dającego się oglądać programu przynajmniej raz w ciągu dania.

Nieco mniej niezadowoleni są użytkownicy serwisów z wideo na życzenie – tutaj swoją dezaprobatę co do portfolio filmowego wyraża 34% ankietowanych. Co ciekawe, na szukaniu czegoś do obejrzenia internauci spędzają zdecydowanie więcej – czasem nawet dwukrotnie – czasu, niż amatorzy tradycyjnej telewizji.

Spędzają też przy oglądanych audycjach zdecydowanie mniej czasu.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

63% użytkowników VOD jest zadowolona z oglądanych w ten sposób programów – mimo, że na ich odnalezienie musi poświęcić więcej czasu. Oferta klasycznej TV satysfakcjonuje 51% konsumentów.

Nie wiadomo, jak prezentowałyby się te wyniki, gdyby podczas ankiety uwzględniono także serwis Napflix, specjalizujący się w śmiertelnie nudnych filmach, mających pomóc zasnąć.

Ciekawie wyglądałoby także zestawienie pokazujące ile czasu poświęcają na poszukiwaniu treści do oglądania polscy użytkownicy Netfliksa – w porównaniu do reszty świata, u nas można obejrzeć tylko około 20% katalogu serwisu VOD. W Europie gorzej mają tylko na Białorusi.

A Wy ile czasu spędzacie na poszukiwaniach czegoś ciekawego do obejrzenia?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.