Im więcej trąbisz, tym dłużej czekasz na czerwonym. Policjanci z radością trollują kierowców [WIDEO]

07.02.2020 12:24
Im więcej trąbisz, tym dłużej czekasz na czerwonym. Policjanci z radością trollują kierowców [WIDEO] Fot. Shutterstock

Policja z Bombaju wpadła na ciekawy pomysł walki ze zwyczajem trąbienia przez kierowców czekających na zmianę świateł. Niecierpliwi muszą liczyć się z tym, że poczekają na zielone znacznie dłużej.

Spotkanie z ruchem drogowym w krajach azjatyckich dla przyzwyczajonych do uporządkowanych europejskich dróg jest zawsze olbrzymim szokiem. Tamtejsi kierowcy sugerują się przepisami w znacznie mniejszym stopniu, niż robią to Europejczycy, a nieodłącznym elementem podróży jest informowanie innych o swojej obecności za pomocą klaksonu.

Bywa to uciążliwe nawet dla osób, które przyzwyczajone są do tego zwyczaju. Szczególnie we znaki daje się trąbienie podczas czekania na zmianę świateł, gdy kierowcy widzący zbliżający się do zera licznik trąbiąc dają wyraz swojemu zniecierpliwieniu.

Przeczytaj także

Policjanci z Bombaju postanowili spróbować ucywilizować kierowców, jednocześnie ich srogo ich trollując. Do znajdujących się w kluczowych miejscach miasta sygnalizatorów podłączono decybelomierz, a cykl świateł był resetowany, jeśli dźwięk klaksonów przekraczał 85 decybeli.

Światła reagujące na klaksony. Im głośniejsze trąbienie, tym dłużej trzeba czekać

Policjanci przygotowali film prezentujący przebieg eksperymentu i reakcje zarówno kierowców, jak funkcjonariuszy. Ci ostatni, jak można zobaczyć, byli z siebie wyjątkowo dumni.

Instalacja rozstawiana jest testowo w różnych miejscach miasta. Nie wiadomo jeszcze, czy system trafi do użytku na stałe, czy też jest to raczej jednorazowa akcja, dzięki której policjanci mają sporo zabawy.

Zobacz także: Polska policja trolluje przestępców. Wystawia im darmowe bilety lotnicze 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.