Indonezja: Jeśli nie pomogą kary finansowe lub więzienie, za złamanie kwarantanny zamkniemy Cię w nawiedzonym domu

22.04.2020 13:22
koronaworis|undefined Fot. Shutterstock.com (zdjęcie poglądowe)

Co zrobić by obywatele przestrzegali kwarantanny gdy mandaty, karne przysiady i pompki, kompromitujące wpisy na social mediach i groźba więzienia nie skutkuje? Znamy kolejny niestandardowy sposób, by zmusić ludzi do przestrzegania zasad!

Codziennie, na całym świecie policjanci wspierają służby sanitarne, sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną respektują ciążący na nich obowiązek przebywania w określonym miejscu. Jednak wszędzie znajdzie się "czarna owca", która zrobi wszystko, by obejść obowiązkową kwarantannę i przepisy, których należy przestrzegać w związku z pandemią Koronawirusa.

Zamkniemy Cię w nawiedzonym domu na dwa tygodnie

Władze Indii, by chronić drugi pod względem zaludnienia kraj na świecie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, podjęły decyzję o 21-dniowej blokadzie kraju. 1,3 miliarda ludzi zmuszono do pozostania w domach. Za łamanie nakazu stosowano karne przysiady, pompki, kompromitujące wpisy w social mediach, a w skrajnych przypadkach razy gumową pałką po pośladkach.

Przeczytaj także

Większy problem z niezdyscyplinowanymi obywatelami miały władze Indonezji, gdzie do zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19 zaprzęgnięto o wiele skuteczniejsze siły: duchy pocong, które według wierzeń nawiedzają cmentarzyska.  
 
Jednak Indonezyjczycy nadal łamali podstawowe zasady mające na celu zatrzymanie pandemii koronawirusa. Szczególnie niechętnie przestrzegali nakazu kwarantanny, z której beztrosko uciekali.

Władze kraju znalazły na to niekonwencjonalny sposób. Stwierdzono, że najlepszym sposobem, by wyegzekwować przestrzeganie 14-dniowej kwarantanny będzie umieszczenie nieposłusznych w opuszczonych domach, w których straszy.  

Jeśli obywatele Indonezji nie podporządkują się rozkazom izolacji, zostaną poddani kwarantannie w szkole podstawowej lub w opuszczonych domach. W razie potrzeby zostaną zamknięci w nawiedzonym domu. Nadal będziemy im dostarczać żywność

- powiedział przedstawiciel lokalnych władz Kusdinar Untung Yuni Sukowati.

Kwarantanna w nawiedzonym domu

Dwóch mieszkańców Plupuh zostało poddanych przymusowej kwarantannie, jednak naruszyli nakaz pozostawania w domu. W związku z tym zostali zamknięci w opuszczonym nawiedzonym domu.

Gdyby stosowali się do nakazu nie byłoby konieczności stosowania tych środków

- powiedział Kusdinar Untung Yuni Sukowati.

Mieszkańcy Plupuh zostali zamknięci za karę w nawiedzonym domu, położonym na środku pola ryżowego. Wszyscy mieszkańcy miasteczka omijają od lat to miejsce szerokim łukiem, twierdząc, że dzieją się tam straszne rzeczy, a duchy zmarłych błąkają się po całej okolicy.

 

Zobacz również: Wierzbice - nawiedzona wieś na Dolnym Śląsku. Co sprawia, że turyści omijają to miejsce?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.