Pogoda
12.01.2016 13:39

Infiniti Q60 doczekał się następcy

Na targach motoryzacyjnych North American International Auto Show światową premierę miało Infiniti Q60. To następca auta znanego lepiej pod nazwą G35.

Infiniti Q60 doczekał się następcy
foto: materiały prasowe

Nowy samochód luksusowej marki należącej do Nissana – Infiniti – o klientów walczyć będzie między innymi z BMW serii 4 i klasą C Coupe. Pojazd wyróżnia się sportową stylistyką – odważnymi liniami i przetłoczeniami, dużą osłoną chłodnicy oraz światłami LED w technologii Light Guide. Dzięki opływowym liniom osiągnięto niski współczynnik oporu powietrza wyrażany w wartości 0,28 Cx.

Pod maską znaleźć się może między innymi najnowsza 3-litrowa jednostka V6, dostępna w dwóch wariantach – 300 i 400 KM. Ta słabsza rozwija maksymalną moc przy 6 400 obr./min. osiągając 400 Nm maksymalnego momentu już od 1600 obr./min. Producent obiecuje średnie spalanie rzędu 10,2 l/100 km.

Silnik w mocniejszej konfiguracji produkuje 400 KM i 475 Nm przy dokładnie tych samych wartościach, a deklarowane średnie zużycie paliwa wynosi 10,7 l/100 km. Jednak dla tych, którzy nie mają chrapki na wysokie osiągi przewidziano 2-litrowy motor o mocy 208 KM i 350 Nm. Na każde 100 km potrzebuje on 9,8 l.

Niezależnie od wersji, wszystkie jednostki współpracują z 7-biegową przekładnią automatyczną, która przekazuje moment obrotowy na tylną oś lub na obie za pośrednictwem inteligentnego systemu napędu na wszystkie koła. Ten ostatni zestrojono tak, by na nawierzchni o niskiej przyczepności wysyłał po 50% ze wszystkich dostępnych Nm na każdą oś. Jednak w razie potrzeby, nawet 100% tej wartości może trafić na tylne koła.

Kierowcy Infiniti Q60 będą mogli wpływać na pracę tandemu skrzyni biegów, zawieszenia, układu kierowniczego i silnika, wybierając jeden z 6 trybów jazdy: Standard, Snow, Eco, Sport, Sport+ (dostępny w niektórych modelach) i Customize. Ponadto coupe z V6 będą uzbrojone w adaptacyjny układ kierowniczy drugiej generacji.

Producent twierdzi, że zawieszenie Dynamic Digital Suspension – standardowe w usportowionych odmianach Q60 – ma oferować najlepszą w klasie zwrotność, zwinność, najbardziej żywiołowe reakcje oraz zapewniać wysoki poziom komfortu.

Do wykończenia wnętrza wykorzystano materiały dobrej jakości, współgrające z aluminium w podstawowej wersji lub z czarnym drewnem jako opcją. W wersjach Sport i Premium znalazły się pasemka wykonane z włókna węglowego, podczas gdy uzupełnieniem siedzeń wyłożonych białą lub czerwoną skórą są elementy stworzone ze srebrnego włókna węglowego.

Nowy jest także 13-głośnikowy system audio premium sygnowany przez firmę Bose, specjalnie zaprojektowany na potrzeby tego auta, który zadebiutuje w produkcyjnej wersji Q60.

Tagi: News Infiniti