Pogoda
29.11.2017 15:14

Instagram pozwala edytować cudze zdjęcia

Domalowywanie symboli na twarzach znajomych przestało być zabawą na imprezach – Instagram wprowadził nową funkcje, dzięki czemu można bawić się w ten sposób ze zdjęciami publikowanymi przez znajomych.

Instagram pozwala edytować cudze zdjęcia
foto: materiały prasowe

Narzędzie do edycji jest proste, ale wystarczające do skutecznego przeniesienia na ekran wizji „upiększenia” znajomego. Zdjęcia można przycinać, zmniejszać im rozmiary, obracać, i co najważniejsze – można dodawać do nich symbole, tekst i własnoręcznie rysowane karne zawijasy.

Funkcja dostępna jest obecnie dla zdjęć, które znajomi wysyłają sobie w wiadomościach prywatnych – edytor włącza się, gdy wybieramy odpowiedź zdjęciową. Wymiana grzeczności może trwać dobrych kilka chwil, jako że bez problemu dodamy kolejne warstwy do pasjonującej konwersacji obrazami wartymi tysiące słów.

Zdjęcia publikowane na profilu pozostają odporne na tego typu manipulacje, można więc pokazywać światu swoje idealne życie bez ryzykowania, że życzliwy internauta (nawet znajomy) postanowi wzbogacić je o elementy, które nie pasują do budowanego wizerunku.

foto: materiały prasowe

To nie jedyna nowość wprowadzana przez Instagram – użytkownicy otrzymali możliwość wysyłania zdjęć i filmów, które mogą być obejrzane przez adresata tylko jeden raz. Oczywiście pozostaje opcja udostępniania treści, do których jak za starych dobrych czasów można wracać do woli.

Nieco inne nowości nieoficjalnie wprowadza Facebook, być może testując, jak zareagują na nie użytkownicy – część z nich straciła możliwość kasowania własnych postów.

Co narysowalibyście znajomym na Instagramie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile