Pogoda
23.05.2018 14:42

Instagram pozwoli wyciszać nudnych znajomych

Instagram udostępnił dyskretny sposób na radzenie sobie z irytującymi lub nudnymi znajomymi – wystarczy jedno kliknięcie, żeby ich posty przestały być pokazywane, o czym wiedzieć będziecie tylko Wy.

Instagram Mute
foto: materiały prasowe

Podobne rozwiązanie zaprezentował wcześniej Facebook (do którego swoją droga należy Instagram). Dzięki „snooze” można czasowo wyłączyć pokazywanie postów znajomych w portalu społecznościowym, dzięki czemu można uniknąć zalania zdjęciami z urlopu bądź też konieczności podziwiania świeżo narodzonego dziecka na ujęciach z każdej możliwej strony.

Na Instagramie ta opcja została posunięta o krok dalej – wyciszenie znajomego jest bezterminowe, podczas gdy na Facebook trzeba było wybrać, na jak długi odpoczynek od postów danego znajomego mamy ochotę.

Instagram chwali się, że nowa opcja pozwoli lepiej dostosować wyświetlane treści do osobistych preferencji i zainteresowań bez kończenia pięknych przyjaźni.

Instagram wprowadza opcję ignorowania wpisów

Wyciszenie obserwowanego konta sprawia, że żadne z publikowanych przez nie treści nie zostaną automatycznie wyświetlone.

Instagram zastrzega, że dostaniemy powiadomienie, jeśli zostaniemy oznaczeni w jakimś poście lub komentarzu. Zawartość wyciszonego konta na Instagramie można także do woli przeglądać po ręcznym wejściu na udostępniane przez nie treści.

Do wybory mamy blokowanie pokazywanie postów bądź tez postów oraz historii publikowanych przez wyciszane konto. Informacja o ignorowaniu publikowanych treści nie jest przekazywana wyciszonej osobie.

Wyciszenie można w każdej chwili jakby nigdy nic wyłączyć. Funkcja ma być udostępniona wszystkim użytkownikom „w nadchodzących tygodniach”.

Macie znajomych, których chcielibyście wyciszyć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile