Pogoda
27.10.2017 12:48

Instagram stał się wylęgarnią wampirów

To jest właśnie ten moment w roku, gdy porządni i stateczni ludzie rzucają wszystko i zamiast jechać w Bieszczady, zahaczają o kręgi piekielne i toczą życie nieumartych. Pokusie można ulec nawet robiąc fotkę w Instagramie.

Instagram stał się wylęgarnią wampirów
foto: materiały prasowe

Aplikacja udostępniła bowiem z okazji Halloween nowe, tymczasowe filtry. Jeśli tylko ma się najnowszą wersję Instagrama na Androida lub iOS, można dzięki nim stać się wampirem, zombie, lub innym, bliżej nieokreślonym stworzeniem rozkwitającym podczas koncentrującego się na śmierci amerykańskiego święta handlowego.

Nie trzeba nawet zbyt dużo zachodu, żeby wcielić się w rolę nieśmiertelnego postrachu pogromców wampirów (transformującego do postaci nietoperza) czy czującego miętę do mózgów i innych części ciała żywych osób zombiaka.

Można także zagubić się w tajemniczej i budzącej grozę mgle lub stać się postacią wprost z koszmarów filmów paradokumentalnych o badaniu zjawisk paranormalnych.

foto: materiały prasowe

Z okazji Halloween Instagram udostępnił także okolicznościowe naklejki, którymi można udekorować stylizowany na przerażający przekaz.

To nie koniec nowości – w aplikacji pojawiła się także opcja Superzoom, pozwalająca łatwo, prosto i przyjemnie uzyskiwać efekt, który całą dekadę temu podbił serca internautów:

Do wywołania Superzooma służy nowy przycisk, widoczny na ekranie robienia zdjęcia. Działa tak:

foto: materiały prasowe

Osoby, którym Instagram jest obcy, mogą dokonać przemiany w umarlaka korzystając na przykład z aplikacji Zombify na Androida – efekty są zdecydowanie lepsze i bardziej dopracowane.

Kim wolelibyście być?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile