Pogoda
15.11.2019 09:34

Instagram testuje ukrywanie polubień już na całym świecie

Testy były dotychczas ograniczone do siedmiu krajów. Od 14.11.2019 wybrani użytkownicy na całym świecie nie będą w stanie zobaczyć, ile polubień otrzymali inni użytkownicy.

instagram
źródło: Shutterstock

Instagram sprawdzał ukrywanie like'ów już od kilku miesięcy. Teraz testy zostały rozszerzone tak, że nawet użytkownicy w Polsce mogą być testerami. Jeśli twoje konto zostało do nich wybrane, nie będziesz w stanie zobaczyć, ile polubień otrzymali inni użytkownicy.

Instagram ukrywa like'i na całym świecie

Instagram ogłosił rozszerzenie testów 14.11.2019. Wyjaśniając, że w momencie wybrania konta, jego posiadacz nie będzie mógł zobaczyć ilości polubień, ani ile osób obejrzało wideo, na kontach należących do innych osób.

Belle Delphine
Belle Delphine
Przeczytaj także Belle Delphine zbanowana na Instagramie. 4Chan świętuje zrobienie dobrego uczynku

Według wielu obserwatorów jest to świetny pomysł, ale niektórzy zauważają, że może to mieć bardzo negatywny wpływ na osoby, które muszą udowadniać partnerom swoje zasięgi. Instagram jednak planuje odpowiedzieć na ten problem, jak najszybciej. Chcą zaoferować użytkownikom nowy sposób na przedstawianie swojej wartości potencjalnym reklamodawcom.

Facebook, do którego należy Instagram, testuje również ukrywanie like'ów na swojej platformie. Na razie robią to jednak jedynie w Australii.

Zobacz także: 4Chan doprowadził do tego, że "OK" jest oficjalnie znakiem nienawiści

Co sądzicie o ukrywaniu polubień?

Tagi: Internet