Pogoda
14.02.2019 10:39

Instagram usuwa followersów. Gwiazdy Instagrama straciły wielu obserwujących. Dlaczego?

W ostatnich dniach na Instagramie zawrzało. Wielu użytkowników straciło duże ilości obserwujących. Wiemy dlaczego!

fot. Shutterstock
Instagram usuwa followersów - dlaczego?

W ciągu ostatnich dni wiele kont na Instagramie straciło całe rzesze obserwujących. Oberwało się zarówno gigantom pokroju Kylie Jenner i Kim Kardashian, jak i kameralnym influencerkom z kilkoma tysiącami followersów.

Nie przegap: >> Nowa funkcja na Instagram IGTV: jak dodać wideo IGTV jako post na Instagramie? <<

Instagram usuwa obserwujących – Kto stracił najwięcej followersów?

Największą przegraną całego tego zamieszania jest Kylie Jenner, która straciła aż 2.5 mln obserwujących. Ucierpieli również m.in. Cristiano Ronaldo (strata 2.3 mln obserwujących), Kim Kardashian (strata 1.9 mln obserwujących), Justin Bieber (strata 1.7 mln obserwujących) oraz Ariana Grande. Z polskich gwiazd najmocniej ucierpieli Robert i Anna Lewandowscy, Maffashion, Jessica Mercedes i Macademian Girl, którzy stracili po kilkadziesiąt tysięcy followersów. Na instagramowej popularności stracił również… papież Franciszek.

Po samobójstwie nastolatki Instagram będzie ukrywać zdjęcia samookaleczenia
Po samobójstwie nastolatki Instagram będzie ukrywać zdjęcia samookaleczenia
Przeczytaj także Po samobójstwie nastolatki Instagram będzie ukrywać zdjęcia samookaleczenia

Instargram usuwa followersów – Dlaczego?

Eksperci bardzo szybko wysnuli teorię, że te masowe zniknięcia to nic innego, jak zapowiada już jakiś czas temu akcja Instagrama, mająca na celu walkę z zarazą botów i fake'owych kont, które zarabiają na sprzedaży lajków, komentarzy itd. Instagram zabrał jednak głos w sprawie, wydając oficjalne oświadczenie:

"

Zdajemy sobie sprawę z problemu, który spowodował zmianę liczby obserwujących na niektórych kontach. Pracujemy nad rozwiązaniem tego tak szybko, jak to możliwe. "

Reasumując – nie jest to żadna akcja mająca na celu kasowanie botów i fałszywych kont, a poważny problem techniczny. W algorytm aplikacji wkradł się błąd i niestety nie wiadomo, czy wszystkich obserwujących uda się przywrócić.

Wiele osób nie wierzy jednak w zapewnienia Instagrama i uważa, że aplikacja zwyczajnie usunęła zbyt wiele kont naraz i teraz stara się załagodzić sytuację. Argumentem mającym bronić tej tezy jest fakt, iż wielu użytkowników odzyskało już swoich utraconych obserwujących.

Wierzycie w zapewnienia Instagrama?

Natalia Nowecka