Instagram z nową funkcją rozpoznawania muzyki. Czy pojawią się też specjalne muzyczne naklejki?

Olga Konarzycka
20.06.2018 15:17
Instagram z nową funkcją rozpoznawania muzyki. Czy pojawią się też specjalne muzyczne naklejki? Fot. pixabay.com

Popularna platforma społecznościowa zapowiada wprowadzenie nowych funkcji. Instagram automatycznie rozpozna słuchane przez użytkowników utwory. Możliwe, że powstaną też muzyczne naklejki.

Według doniesień amerykańskiego portalu zajmującego się nowinkami z dziedziny technologii, TechCrunch, serwis społecznościowy przygotowuje się do wprowadzenia tzw. muzycznych naklejek. Umożliwiałaby one wyszukiwanie piosenek, wykonawców oraz gatunków muzycznych, a następnie dodanie ich do Insta Stories.

Ponoć twórcy Instagrama pracują również nad funkcją automatycznego wykrywania słuchanej w danym momencie piosenki. Informacje o niej byłyby następnie wyświetlane w formie grafiki – specjalnej „słuchalnej naklejki”, która w ciekawy sposób uatrakcyjniłaby relacje użytkowników.

Właściciele Instagrama nie potwierdzili planów wprowadzenia muzycznych naklejek

Doniesienie o planowanych przez właścicieli platformy nowych opcjach TeenCrunch otrzymał od jednego ze swoich czytelników. Na podstawie treści kodu aplikacji na Androida stwierdził on, że jej twórcy planują wprowadzenie muzycznych naklejek. Nie jest to jednak informacja potwierdzona przez właścicieli serwisu, który odmówił portalowi komentarza w tej sprawie.

Jedna z internautek twierdzi nawet, że miała już okazję przetestować nową opcję. Według niej Instagram rozpoznał utwór, którego wówczas słuchała niemalże od razu i utworzył specjalną naklejkę. Gdy jednak próbowała dodać obrazek do swojej relacji, aplikacja się zawiesiła.

Nowe funkcje Instagrama                                                                                            

Grupa Facebook będąca również właścicielem serwisu Instagram po raz kolejny w ostatnim czasie potwierdziła plany wprowadzenia nowych opcji. W maju 2018 roku zapowiedziano funkcję wyciszania powiadomień od niechcianych znajomych. Teraz czas na kolejne funkcje. W aplikacji ma się pojawić specjalny tryb ostrości ułatwiający tworzenie portretów. Ponadto, już niedługo do obserwowania nowego użytkownika nie będzie konieczne wyszukiwanie go po nazwie konta. Umożliwią to specjalne kody QR, które będzie należało zeskanować.

Na platformie pojawi się możliwość wykrywania słuchanej muzyki. Ma ona działać podobnie do popularnego programu Shazam, który na podstawie dźwięku rozpoznaje dany utwór i wyświetla informacje na jego temat. Co więcej, wkrótce będzie można prowadzić wideo-rozmowy z użyciem serwisu. To kolejne rozwiązanie ułatwiające komunikację za pomocą serwisu. W listopadzie 2017 roku wprowadzono funkcję edycji zdjęć znajomych w wiadomości.

Facebook oferuje łatwiejsze udostępnianie treści z innych aplikacji

Grupa Facebook już od dłuższego czasu pracuje nad nowymi atrakcjami dla użytkowników. Na początku maja 2018 roku jej właściciele podpisali umowy m.in z serwisami streamingowymi Spotify i SoundCloud oraz firmą GoPro. Dzięki nim za pomocą jednego przycisku treści z aplikacji mogą być udostępniane na Stories na Facebooku oraz Instagramie.

W ten sposób maniacy muzyki mogą dzielić się na ulubionych platformach społecznościowych tworzonymi przez siebie playlistami czy okładkami słuchanych albumów oraz dodawać do postów rozmaite dostępne efekty. Posiadacze kamerek GoPro dostaną również opcję edytowania nagranych filmów za pomocą aplikacji Facebook. Grupa już od jakiegoś czasu stara się poszerzyć swoją ofertę dla miłośników tworzenia filmów. W czerwcu 2018 roku zapowiedziano, że na Instagramie już wkrótce będzie można umieścić nagrania trwające nawet godzinę.             

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.