Instagramerzy trafiają w Hiszpanii do szpitala. Robią sobie fotki w toksycznym jeziorze

Michał Tomaszkiewicz
23.07.2019 10:23
instagramer|undefined Fot. zrzut ekranu www.instagram.com/izzyandtai/

Piękne jezioro o turkusowych wodach było promowane przez Hiszpanów jako atrakcja turystyczna. Miejsce widokowe przyciąga instagramerów, którzy po zrobieniu sobie sesji zdjęciowej często trafiają do szpitala. Kąpią się i piją wodę ze zbiornika zawierającego toksyczne odpady kopalni wolframu.

Góra Neme stała się miejscem pielgrzymek instagamerów. U jej stóp znajduje się zbiornik wodny, który wygląda jak z wyjęty z katalogu domu podróży. Woda ma intensywny, turkusowy kolor.

To nie jest dzieło natury, tylko człowieka. W pobliżu funkcjonowała kopalnia wolframu, która niebezpieczne odpady składowała pod wodą. W rezultacie powstał pięknie wyglądający zbiornik, który jest niebezpieczny dla zdrowia przebywających w pobliżu osób.

O tym, że nie wszystko co ładne jest zdrowe, przekonują się także instagramerzy w Rosji. Wielką atrakcją stał się sztuczny zbiornik wodny przypominający tropikalny raj. Także i w tym przypadku okazało się, oko cieszą toksyczne chemikalia.

Przeczytaj także

Rosyjska atrakcja okazała się być mniej toksyczna niż hiszpańska. Wielu instargramerów po sesji zdjęciowej pod górą Neme trafia do szpitala.

Instagramerzy hospitalizowani po sesji zdjęciowej w toksycznym jeziorze

Bajecznie wyglądający zbiornik był reklamowany przez lokalne władze jako atrakcja turystyczna. Toksyczny akwen nie jest jednak według poszkodowanych w żaden sposób oznaczony jako niebezpieczny.

Pogoń za „lajkami” dla kilku instagramerów skończyła się pobytem w szpitalu. Trafili tam z powodu kłopotów ze skórą wystawioną na działanie rozpuszczonych chemikaliów, niektórzy mieli problemy z górnym odcinkiem przewodu pokarmowego po połknięciu skażonej wody.

Jeden z instagramerów przez dwa tygodnie miał kłopoty z alergiczną reakcją skóry. Przekonuje, że dla takiego ujęcia było warto.

O niebezpieczeństwach kąpieli w wodzie skażonej chemikaliami z kopalni wolframu wypowiedział się lokalny lekarz. Ostrzegł, że najbardziej prawdopodobne są podrażnienia oczu i skóry, a w przypadku połknięcia wody kłopoty z układem trawienia, wymioty oraz biegunka. Jeśli instagramerzy nie spędzą w kąpieli zbyt długo czasu, nie grożą im jednak poważne konsekwencje.

Instagram stara się walczyć z niebezpiecznymi dla użytkowników praktykami. Z tego powodu rozważa ukrywanie liczby „lajków”, jakie zdobywają wpisy, ukrywa także zdjęcia, na których widać samookaleczenia.

Zobacz także: Po samobójstwie nastolatki Instagram będzie ukrywać zdjęcia samookaleczenia 

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.