Inteligentna butelka dla koneserów wina

Michał Tomaszkiewicz
29.03.2016 13:17
Inteligentna butelka dla koneserów wina Fot. kuvee.com

Kuvée to inteligentny system przechowywania i rozlewania wina, dzięki któremu możliwe jest zachowanie smaku i aromatu trunku przez miesiąc od jego otworzenia.

Komplet umożliwiający długie delektowanie się winem składa się z butelki służącej do rozlewania alkoholu wyposażonej w dotykowy ekran LCD oraz metalowych pojemników na trunek, mieszczących standardowe 750 ml napoju.

Zbiornik wsuwany jest do inteligentnej butelki, w której znajduje sie specjalnie zaprojektowany zawór – umożliwia on wylewanie wina, ale zapobiega dostaniu się do środka butli tlenu. Alkohol nie reaguje z powietrzem, więc zachowuje świeżość.

Twórcy Kuvée przekonują, że proponowane przez nich rozwiązanie przyda się osobom, które lubią smak wina, ale ograniczają się do wypicia jednego kieliszka. Dzięki inteligentnej butelce będą mogły z czystym sumieniem napocząć nowy trunek bez ryzykowania, że się zmarnuje.

System kierowany jest także do osób, które lubią wspólnie delektować się smakiem, ale mają odmienne gusta – zamiast godzić się z przymusem osiągnięcia kompromisu przy wyborze wina, mogą otworzyć własne butelki, zachowując niedopity trunek na inne okazje. Ta opcja spodoba się także osobom, które nie lubią monotonii jednego smaku podczas kolacji.

Na ekranie Kuvée wyświetlane są informacje na temat rodzaju włożonego wina, jego ilości, historii powstania, szczegóły dotyczące apelacji oraz winnicy, z której pochodzi. Inteligenta butelka łączy się z internetem poprzez WiFi, dzięki czemu możliwe jest zamawianie alkoholu bezpośrednio z poziomu wyświetlanej etykiety.

Butelka może wyświetlać także porady dotyczące na przykład sugerowanych potraw, z którymi powinien być podawany dany gatunek wina.

Twórcy Kuvée zapowiadają, że w chwili premiery sprzedażowej, zapowiedzianej na październik 2016 roku, klienci będą mogli wybierać spośród 50 różnych gatunków wina. System ma być początkowo dostępny tylko w USA.

Przewidywana cena zestawu, w którego skład wchodzić będzie inteligentna butelka oraz cztery pojemniki z alkoholem, wynosić ma 349 dolarów. Pojemniki z winem mają być wycenione tak samo, jak odpowiedniki rozlane do tradycyjnych, szklanych butelek.

Docelowo rozważane jest udostępnianie Kuvée nawet za darmo – twórcy mogliby zarabiać na wyższej cenie wina w pojemnikach.

Inteligentna butelka na alkohol nie jest pierwszym pomysłem mającym zrewolucjonizować sposób picia przez ludzi płynów. Celem stawianym sobie przez konstruktorów Seed jest poprawienie sposobu gaszenia pragnienia wodą. Fontus z kolei to samo napełniająca się butelka, dająca dostęp do czystej wody pitnej zbieranej z powietrza.

Jaka inteligentna butelka przydałaby się Wam?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.