Pogoda
24.06.2016 12:49

Inteligentny biustonosz pomoże Ci w treningach

Ten stanik nie krzyczy, ten stanik rozumie – inteligentny biustonosz Hera Training dostosowuje w czasie rzeczywistym intensywność i rodzaj ćwiczeń do kondycji noszącej je osoby. Działa też jako push-up.

Inteligentny biustonosz pomoże Ci w treningach
foto: materiały prasowe

Zestaw treningowy składa się z 3 komponentów – stanika z wbudowanymi czujnikami, doczepianego modułu kolekcjonującego i udostępniającego dane oraz aplikacji, która pozwala dobrać najlepsze układy ćwiczeń zarówno dla początkujących, jak i wtajemniczonych adeptek fitness.

W materiale biustonosza i w module kontrolnym znalazły się czujniki monitorujące bicie serca, szybkości przemieszczania się, pokonany dystans, zużyte kalorie, pozycję ciała, lokalizację GPS, pokonywane różnice wysokości oraz intensywność treningu.

Pozyskiwane dane analizowane są w czasie rzeczywistym – twórcy chwalą się, że aplikacja wyznacza użytkowniczkom łatwiejsze ćwiczenia gdy rejestruje nadmierne zmęczenie i potrafi także podkręcić trudność, gdy widzi niewykorzystany potencjał.

Wskazówki podawane są w postaci komunikatów głosowych, dzięki czemu nie trzeba w trakcie ćwiczeń śledzić ekranu ani trzymać smartfona w rękach.

Plan treningowy układany jest na postawie wybranego celu (może to być na przykład zrzucenie wybranej wagi bądź poprawienie kształtu pośladków) oraz liczby dni w tygodniu przeznaczonych na ćwiczenia. Wraz z postępami i zbieraniem danych jest on modyfikowany, tak by najlepiej odpowiadać możliwościom właścicielki.

Moduł kontrolny, który można odczepić, to ukłon w stronę osób ćwiczących każdego dnia – dzięki temu użytkowniczki nie będą zmuszone prać codziennie stanika, zakładając po prostu inne biustonosze z czujnikami na różne sesje treningowe.

Pod koniec każdych ćwiczeń aplikacja przygotowuje raport podsumowujący, pozwalający zobaczyć jakie postępy przynoszą poszczególne treningi.

foto: materiały prasowe

Hera Training ma szansę trafić do pierwszych właścicielek w listopadzie 2016 roku – o ile uda się prowadzona na Kickstarterze kampania zbierająca fundusze na uruchomienie produkcji. Gadżet, który według twórców powstawał przez 3 lata, został wyceniony na 149 euro za komplet (biustonosz, moduł kontrolny, aplikacja). Cena zawiera zniżkę w wysokości 40%.

Mężczyźni szukający ciekawych inteligentnych urządzeń mogących zmotywować ich do treningów mogą czuć się trochę poszkodowani – chyba, że spodoba im się możliwość ścigania się przez internet na stacjonarnym rowerze.

Podoba się Wam taki inteligentny biustonosz?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety