Pogoda
19.09.2018 13:16

Inteligentny dzwonek nie chciał wpuścić właściciela do domu, bo przestraszył się Batmana

Nest, inteligentny dzwonek do drzwi, potrafi między innymi ryglować zamek, gdy rozpozna że zbliża się do nich obca osoba. Gdy system zamknął drzwi przed właścicielem, ten postanowił sprawdzić, dlaczego. I nie mógł uwierzyć w to, co ujrzał na zdjęciu.

Batman
foto: materiały prasowe

Inteligentny dom – to hasło coraz częściej pojawia się przy opisach sprzętu RTV i AGD. Idea jest prosta i obiecująca – dzięki podłączeniu do internetu wszystkiego, co się da, mieszkaniec może w wygodny sposób zarządzać domowymi urządzeniami smartfonem.

Nest jest jednym z przykładów na to, co potrafi dzisiejsza technika. Inteligentny dzwonek do drzwi przede wszystkim przesyła na smartfona obraz z kamery zainstalowanej nad drzwiami – dzięki temu wiadomo, kto do nich podchodził nawet wtedy, gdy nie jest się obecnym w domu.

Ta funkcja może czasem uratować życie, a przynajmniej oszczędzić ogromnego stresu – przekonała się o tym kobieta, która zobaczyła na ekranie telefonu, że do drzwi dzwoni jej ogromny wąż.

Nest zamknął dom przed Batmanem

Nest dba także o bezpieczeństwo domowników, w razie potrzeby ryglując drzwi, które zostały pozostawione otwarte. Jeśli jednak przed kamerą pojawi się osoba dodana do bazy uprawnionych, system pozwoli mu bez przeszkód wejść.

Właśnie tego spodziewał się jeden z użytkowników inteligentnego dzwonka, podchodząc do swoich drzwi – okazało się jednak, że były zamknięte na cztery spusty. Postanowił sprawdzić, dlaczego tak się stało – okazało się, że wszystko to stało się z powodu Batmana.

Algorytmy rozpoznawania twarzy dostrzegły Mrocznego Rycerza z grymasem bojowym na twarzy i stwierdziły, że przed takim nieznajomym należy na wszelki wypadek zamknąć drzwi.

Nie było to na szczęście zbytnim utrudnieniem dla użytkownika – wystarczyło, że wpisał kod pin na klawiaturze, mógł też odblokować dostęp do mieszkania korzystając z aplikacji.

Wpuścilibyście Batmana do domu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele