Pogoda
10.11.2016 13:06

Inteligentny gadżet do karmienia piersią

Przywykliśmy do gadżetów liczących przebyte kroki czy spalone kalorie. To jednak nie jest ostanie słowo świata technologii w kwestii inteligentnych urządzeń – młode mamy mogą teraz monitorować karmienie piersią.

Inteligentny gadżet do karmienia piersią
foto: materiały prasowe

Do intymnych zakamarków naszego życia gadżety wkroczyły już czas temu – kupienie inteligentnego wibratora, którego działaniem może przez internet sterować partner, nie jest dziś problemem. Trzeba tylko uważać, czy przypadkiem nie pokazujemy w ten sposób bardzo prywatnych informacji o sobie.

Już w 2017 roku seksgadżety mogą przekroczyć kolejne granice – jak wynika z zapowiedzi, za 15 000 dolarów będzie można kupić superrealistycznie wyglądającego seksrobota, który oferować będzie nie tylko czynne reagowanie na działania korzystającego z niego użytkownika, lecz będzie także dysponować podgrzewanymi (dla zwiększenie realizmu wrażeń) genitaliami.

Do tematu podchodzono także z drugiej strony – dzięki wykorzystaniu algorytmów używanych podczas poszukiwania w LHC bozonu Higgsa powstała aplikacja, która dzięki analizie zmian temperatury potrafi zapobiegać zajściu w ciąże skuteczniej niż prezerwatywy.

Tym razem inżynierowie postanowili pochylić się nad losem świeżo upieczonych mam, które karmią swoje pociechy piersią. Niemowlaki dysponują dużym apetytem i potrafią domagać się jedzenia nawet kilkanaście razy dziennie.

W śledzeniu liczby i obfitości posiłków pomagać ma Momsense – gadżet wyświetlający na ekranie smartfona każde przełknięcie pokarmu i zapamiętujący każdą sesję karmienia.

Dane zbierane są dzięki mikrofonowi, który umieszczony u podstawy szczęki niemowlaka rejestruje odgłosy przełykania. Specjalna aplikacja – dostępna na smartfony z Androidem i iPhone’y – potrafi obliczyć na tej podstawie ilość wypitego przez dziecko pokarmu.

Do zebranych statystyk można w każdej chwili wrócić, przeglądając informacje dotyczące poszczególnych dni. Dostępne są informacje ogólne, jak i szczegółowe – aplikacja pokazuje nawet, jak dużo pokarmu pochodziło z prawej i lewej piersi.

Gadżet został wyceniony na 89 dolarów.

Co myślicie o takim gadżecie do karmienia piersią?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety