Pogoda
03.10.2018 13:19

Inteligentny zegarek dla muzyków hitem Kickstartera

Wygląda jak zwykły smartwatch, ale w środku zaszyte ma komponenty powalające używać go jako dyskretnego metronomu, stroika oraz sprawdzać, jak głośno się gra. Wystarczyło 14 minut na Kickstarterze, żeby sfinansować projekt.

Inteligentny zegarek dla muzyków hitem Kickstartera

Zegarek do specjalnych zadań muzycznych – tak najkrócej można opisać Soundbrenner Core, ulepszona wersja dostepnego już na rynku modelu Pulse. Inteligentny zegarek nie imponuje co prawda rozbudowywanymi funkcjami smartwatcha (pokazuje czas i może wyświetlać powiadomienia ze smartfona), jego siła leży jednak w opcjach, których nie mają inne zegarki.

Soundbrenner Core może bowiem zmienić się w wibrujący metronom – takt można ustawić na ekranie bądź też nadać go, po prostu uderzając palcem w ekran. Dzięki aplikacji na smartfona można łatwo zsynchronizować kilka zegarków, co przydaje się zwłaszcza zespołom na próbach.

soundbrenner_core_02

Soundbrenner Core – smartwatch dla muzyków

Zegarek zmieniony w metronom można trzymać na nadgarstku, przypiąć go sobie na klatce piersiowej lub schować na kostce – wybór należy do użytkownika. Twórcy chwalą się, że wibracje są kilka razy silniejsze niż te uzyskiwane w smartfonach i rytm czuje się całym ciałem. Można zaprogramować całą play listę z odmiennymi taktami i przełączać się pomiędzy pomocami dla poszczególnych utworów bezpośrednio zegarkiem.

Drugą z funkcji przygotowanych dla muzyków jest magnetyczny tuner – kopertę zegarka można w prosty sposób wyjąc i przytwierdzić do strojonego instrumentu (jeśli nie ma on metalowych podzespołów, można użyć specjalnej naklejki dostarczanej wraz z zegarkiem). Soundbrenner Core w czasie rzeczywistym pokaże wydawany przez daną strunę ton, pozwalając szybko doprowadzić instrument do użyteczności.

Twórcy wyposażyli także swój zegarek w opcję pomiaru natężenia dźwięku – dzięki niej można się dowiedzieć, czy przypadkiem nie przesadza się z intensywnością grania i nie trzeba pomyśleć o zabezpieczenia się zatyczkami do uszu.

Ceny zegarka Soundbrenner Core dostępnego na Kickstarterze zaczynają się od 159 dolarów za podstawową wersje –w w regularnej sprzedaży będzie on droższy o 70 USD.

Przydałby się Wam taki zegarek?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety