Internauci wybrali Słowo Roku 2019. Nie jest nawet słowem

07.01.2020 11:03
Internauci wybrali Słowo Roku 2019. Nie jest nawet słowem Fot. Shutterstock

Internetowe plebiscyty cieszą się własnymi prawami. Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i Fundacją Języka Polskiego po raz dziewiąty zapytał się użytkowników internetu, jakie jest dla nich najważniejsze słowo minionego roku. I po raz kolejny raz się zdziwił.

Nadejście nowego roku to czas podsumowań i refleksji. Patrzymy w przeszłość i zastanawiamy się, co sprawiło nam najwięcej radości i szczęścia oraz co było dla nas w ostatnich 12 miesiącach najważniejsze.

Jeszcze dalej idą osoby szykujące zestawienia najlepszych i najgorszych dzieł dekady. Czy jednak na pewno wiedzą, co robią?

Przeczytaj także

Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury i Fundacja Języka Polskiego przeprowadzają plebiscyt na Słowo Roku co 12 miesięcy. Swoje typu podają specjaliści oraz internauci, którzy wyłaniają najpopularniejsze słowo w głosowaniu.

Słowo Roku 2019 według internautów

Najmniejszą cierpliwością dotyczącą plebiscytów na najpopularniejszy wyraz wykazuje się wydawnictwo PWN, które wiadomość o wytypowaniu Młodzieżowego Słowa Roku zamieściło na początku grudnia 2019.

Przeczytaj także

Specjaliści z całego świata byli zgodni” Słowo Roku 2019 to „klimat”. Katastrofalne skutki globalnego ocieplenia zaczynamy coraz wyraźniej odczuwać już dziś, nic więc dziwnego, że właśnie o zmianach klimatycznych powinno mówić się jak najwięcej.

Przeczytaj także

Internauci, którzy oddali w plebiscycie 34 000 głosów, uważali inaczej, Według nich Słowem Roku 2019 został skrót LGBT, wskazane przez 9,9% biorących udział w akcji.

Drugie miejsce przypadło słowu „klimat”, które wskazało 9,24% głosujących. Trzecie miejsce zajęło słowo „hulajnoga”, wskazane przez 5,99% internautów.

Zobacz także: Jak brzmi młodzieżowe słowo roku 2017? Internauci mają powód do śmiechu xD 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.