Internetowi żartownisie zhakowali gigantyczny ekran LED Arkadii

Michał Tomaszkiewicz
29.08.2017 11:39
Internetowi żartownisie zhakowali gigantyczny ekran LED Arkadii

Nowy, ogromny ekran LED zamontowany przez warszawskie centrum handlowe Arkadia zapewnił odwiedzającym niezapomniane wrażenia – kontrolę nad nim przejęli hakerzy.

Zamiast reklam gigantyczny wyświetlacz zaczął serwować przechodniom złote myśli żartownisiów. Jeden z komunikatów – wypisywanych na żywo – był jednak zupełnie poważny, jako że włamywacze-dżentelmeni apelowali o zmianę hasła dostępowego.

To, jeśli wierzyć informacjom krążącym po internecie, było… puste. Z komputerem wyświetlającym dane na ekranie mógł więc w praktyce połączyć się każdy – wystarczyło orientować się w obsłudze programu TeamViewer i użyć widocznego na ekranie hasła. Jeśli osoby odpowiedzialne za zabezpieczenie dostępu do ekranu czytają te słowa - mamy dla Was poradnik, jak w 10 sekund stworzyć łatwe do zapamiętania, ale niemożliwe do złamania hasło. Może się przydać.

Popisy hakerów trwały dość długo – udało im się między innymi zaprezentować klasyczne nagrania ukrywające się w odmętach internetu, między innymi He-Mana śpiewającego (o ile można to nazwać śpiewem) przebój „What’s up” zespołu 4 Non Blondes:

Wyświetlacz LED nie jest niestety (lub na szczęście wyposażony w głośniki, z maestrią bohaterskiej aranżacji utworu należy więc zapoznać się korzystając z serwisu YouTube:

Zawsze mogło być gorzej – ulubionym zajęciem hakerów przejmujących kontrolę nad publicznymi ekranami jest puszczanie na nich filmów porno. Czasami wzbudza to tak wielki szok i niedowierzanie wśród postronnych widzów, że ci odcinają dopływu prądu do elektronicznych billboardów.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.