Ion Maiden to teraz Ion Fury. Iron Maiden wystraszył 3D Realms

Michał Tomaszkiewicz
12.07.2019 10:20
Ion Maiden to teraz Ion Fury. Iron Maiden wystraszył 3D Realms Fot. materiały prasowe

Już 15 sierpnia 2019 będzie można się przekonać, jak dobry jest Ion Fury. Gra, która miała nazywać się Ion Maiden, trafi wtedy do wczesnego dostępu w wersji na PC.

„Oldskulowa gra FPS Ion Maiden” została zauważona nie tylko przez fanów 3D Realms, pamiętających jeszcze dobrą zabawę przy Duke Nukem 3D. Gra wpadła w oko zespołowi Iron Maiden, który uznał, że wybrany przez twórców tytuł narusza znak towarowy legendy metalu.

3D Realms usłyszało w związku z tym ultimatum: albo zapomni o Ion Maiden i zrezygnuje z wykupionej dla gry domeny, albo zostanie pozwane o odszkodowanie w wysokości 2 mln dolarów.

Przeczytaj także

Twórcy przez długi czas wykazywali niezłomnego ducha i hardo odpowiadali, że nie widzą żadnego związku, a wszelkie podobieństwa są zupełnie przypadkowe. Zarzuty zaś określali jako „niepoważne”.

Przeczytaj także

Tak przynajmniej brzmiała oficjalna wersja. Jak się bowiem okazało, za kulisami trwały przygotowania do przechrzczenia gry. W ten sposób Ion Maiden stał się Ion Fury.

Ion Maiden to Ion Fury. Nowy, napakowany akcją zwiastun

Mike Nielsen, dyrektor generalny 3D Realms, tak tłumaczy decyzje o zmianie nazwy gry:

Po starannym przemyśleniu zdecydowaliśmy się zmienić nazwę naszej pierwszoosobowej strzelaniny z Ion Maiden na Ion Fury. Wiele uwagi poświęcono temu zagadnieniu, ale najważniejsze jest to, że długotrwały proces byłby oznaką braku szacunku dla naszych lojalnych fanów i fantastycznych twórców. Niesamowita rozgrywka, interaktywność i czysta zabawa tworzy z Ion Fury świetną grę. Nie tytuł.

Ion Fury ma oferować zabawę znaną ze starych, dobrych tytułów, takich jak wspomniany już Duke Nukem 3D. Klimat wprost wylewa się z ekranu.

Pięknie wykonany w silniku Build, który napędzał takie klasyki lat 90. jak Duke Nukem 3D, Blood i Shadow Warrior, Ion Fury łączy nostalgiczny wygląd ze współczesną technologią, by stworzyć najlepszą strzelaninę ever. Nowoczesne patenty, takie jak autozapis, ulepszona fizyka i interaktywne mapy, headshoty, szeroki format obrazu i obsługa kontrolerów, nie były wtedy możliwe do osiągnięcia, ale Ion Fury łączy najlepsze elementy z obydwu światów – retro i współczesnego.

Gracz kierują postacią, która zapowiada się na żeński odpowiednik Księcia. Ion Maiden wydawała się być dla niej odpowiednim pseudonimem.

Shelly „Boombshell” Harrison namalowała małe czerwone kółeczko w swoim kalendarzu, czekając na dzień, w którym będzie mogła zdjąć dr. Jadusa Heskela i jego armię cyberkultystów. Założę się o swój tyłek, że narysowała je krwią złych gości. Gdy ruszy ze swoim rewolwerem Loverboy i ładunkami Bowling Bombs, każdy pół-człowiek pół-cyborg będzie miał jakieś 4 sekundy życia przed zamianą w kupkę bebechów.

Cyfrowa edycja Ion Fury jest dostępna na Steam Early Access w angielskiej wersji językowej za 19,99 dolara. 18 lipca 2019 cena wzrośnie o 5 dolarów. 3D Realms tłumaczy, że od chwili ujawnienia objętość tytułu się podwoiła.

Zobacz także: Bulletstorm: Duke of Switch Edition – polska rozwałka na konsoli Nintendo 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.