Pogoda
04.04.2018 12:34

Iron Harvest ufundowany na Kickstarterze

W 2019 roku pokierujemy mechami należącymi do Republiki Polanii – to już pewne, jako że zbiórka funduszy na powstanie gry Iron Harvest przyniosła odpowiednie środki już po 36 godzinach. Teraz osiągane są cele dodatkowe – odblokowano już opcję gry wieloosobowej.

Mech z uniwersum 1920+ Jakuba Różalskiego
foto: zrzut ekranu

Iron Harvest to osadzona w stworzonym przez Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+ strategia czasu rzeczywistego tworzona przez niemieckie studio KING Art Games. Polak roztoczył wizję alternatywnej historii, w której aktywną rolę podczas i wojny światowej grały ogromne mechy.

Zmieniły one znacząco przebieg konfliktu i wpłynęły na losy świata. W wizji Różalskiego szczególnie urzekają jego grafiki, pokazujące historyczną rzeczywistość wzbogaconą o postacie ogromnych mechanizmów bojowych. Wystarczy spojrzeć na galerię, żeby się o tym przekonać.

Iron Harvest – RTS w uniwersum 1920+

Twórcy Iron Harvest obiecują stworzenie dojrzałej gry, w której ważniejsza od liczby kliknięć na sekundę będzie taktyka. Swoje podejście pokazują w krótkim filmie z wstępną wersją gry, prezentując między innymi jak ważne podczas wymiany ognia jest przyjęcie odpowiedniej pozycji za osłoną terenową.

Film pokazuje także, jak ważnymi jednostkami są mechy, które sieją spustoszenie wśród żołnierzy wroga, ale nie są przy tym niezniszczalne.

Autorzy Iron Harvest obiecują stworzenie trzech wzajemnie powiązanych kampanii – po jednej dla każdej ze stron konfliktu. Oprócz Polanii w grze znajdziemy Imperium Saksońskie oraz Rusviet. Krucha polityczną równowaga w świecie 1920+ jest przez kogoś podkopywana i konfliktowi już nie da się zapobiec.

W zbiórce na Kickstarterze zebrano już milion dolarów, co pozwoliło na odblokowanie trybu multiplayer. Po osiągnięciu kolejnych pułapów można liczyć między innymi na darmowe DLC z nowymi misjami.

Pełny budżet gry Iron Harvest ma wynosić 5,2 mln dolarów.

Po której stronie najbardziej chcielibyście zagrać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry