Pogoda
12.06.2018 13:59

Iron Man i Wasp znowu będą parą?

Na okładce nowej serii komiksowej poświęconej Iron Manowi, widzimy jak Tony Stark całuje się z Janet van Dyne, czyli Wasp. Stara miłość nie rdzewieje? 

Iron Man, Ant-Man i Wasp
foto: kadry z filmów Ant-Man i Wasp oraz Iron Man

Komiksowy Tony Stark, podobnie jak jego filmowy odpowiednik, to znany playboy. Fani Marvel Comics są świadomi ogromnej ilości partnerek alter ego Iron Mana. Kochankami Starka były między innymi She-Hulk, Gamora, Spider-Woman, Maria Hill Emma Frost, Madame Masque oraz Wasp. Okładka 4. numeru komiksu „Tony Stark: Iron Man” przedstawia pocałunek Starka i Janet van Dyne. Czy bohaterowie ponownie są w związku?

Tony Stark: Iron Man #4

Iron Man i Wasp razem?

Herosi mieli romans tuż po rozwodzie Janet van Dyne z Hankiem Pymem. W mężu Wasp narastała frustracja spowodowana kompleksami względem żony. Nie dość, że była bogata i popularna wśród fanów Avengers, z sukcesami prowadziła grupę ku zwycięstwu z siłami zła. Pym, posługujący się wówczas pseudonimem Yellowjacket, postanowił stworzyć robota, który zaatakuje kolegów z drużyny. Dzięki trikowi chciał udowodnić Avengerom, że jest jednym z lepszych herosów. Niecne plany męża odkryła jednak Janet. Sprzeczka skończyła się ciosem w twarz Wasp, który zburzył małżeństwo herosów. Wkrótce Pym wyleciał z drużyny i stoczył się na dno. Po rozwodzie Janet chciała odreagować i wchodziła w krótkie romanse z różnymi mężczyznami. Jej kochankami byli między innymi łowca nagród i najemnik o pseudonimie Paladin, a nawet sam Magneto. Bohaterka przez jakiś czas spotykała się również z Tonym Starkiem.

Na łamach 224. numeru „Avengers” z 1982 roku Jim Shooter, Alan Zelenetz i Mark Brigh powołali do życia historię „Two from the Heart”. W tym okresie niewiele osób na świecie znało tajną tożsamość Tony'ego Starka. Nieświadoma prawdy, Janet randkowała ze swoim kolegą z zespołu. W końcu Tony wyznał Wasp prawdę. Informacja spowodowała, że Janet zakończyła związek, ponieważ nie chciała się angażować w relację z kimś, kto jest bliskim przyjacielem jej byłego męża. 

Avengers vol. 1 #224

Czy Dan Slott i Sara Pichelli postanowili ponownie sparować ze sobą te dwie postacie? Prawdopodobnie nie. Okładka przedstawia jedynie wycinek z życia tych dwóch bohaterów. Mimo nowoczesnych kostiumów Iron Mana i Wasp widzimy jedynie to, co już się wydarzyło. Na razie nie znamy jednak szczegółów zawartości 4. numeru „Tony Stark: Iron Man”, ponieważ zeszyt ukaże się dopiero pod koniec lata 2018 roku. 

Iron Man i Wasp w MCU

W MCU Iron Man i Wasp nie mieli się jeszcze okazji poznać, ponieważ w „Avengers: Infinity War” zabrakło wątku Scotta Langa i Hope van Dyne. Nawet kiedy dojdzie do zapoznania herosów, Tony raczej nie będzie zainteresowany dziewczyną, bo obecnie tworzy szczęśliwy związek z Pepper Potts, której niedawno się oświadczył. Wasp w akcji oraz jej zaginioną matkę Janet, poznamy w filmie „Ant-Man i Wasp”, który wejdzie na ekrany polskich kin już 3 sierpnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Ant-Man Marvel Komiks Marvel Comics Iron Man Ant-Man and the Wasp