J.K. Rowling wciąż obrywa za transfobiczne komentarze. Tym razem od Warner Bros.

12.06.2020 10:59
J.K. Rowling wciąż obrywa za transfobiczne komentarze. Tym razem od Warner Bros. Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Niedawno J.K. Rowling podzieliła się na Twitterze długimi przemyśleniami dotyczącymi osób transpłciowych. Te zostały odebrane za nieco transfobiczne i wywołały dyskusję, w której głos zabrali również m.in. Daniel Radcliffe i Emma Watson.

Niedawno J.K. Rowling nie spodobało się, że autorki pewnego artykułu użyły określania "osoby z menstruacją". Ironicznie zapytała swoich fanów na Twitterze, czy znają słowo określające grupę ludzi z miesiączką. Takie bardzo "zero-jedynkowe" podejście do tematu nie spodobało się dużej grupie osób, które stwierdziły, że to wysoce nietaktowne z jej strony, zauważając np. że niektóre kobiety z problemami zdrowotnymi nie przechodzą menstruacji. 

J.K. Rowling nadal krytykowana za komentarze o osobach transpłciowych

Oczywiście oberwało się jej też za wyjątkowo mało empatyczne podejście do osób transpłciowych. W sprawie głos zabrali znani aktorzy współpracujący z nią w ramach filmów z serii "Harry Potter" i "Fantastyczne zwierzęta" - Emma Watson, Daniel Radcliffe, a także Eddie Redmayne. 

Przeczytaj także

Na temat niewybrednych komentarzy J.K. Rowling zabrała głos również firma Warner Bros., czyli studio filmowe odpowiedzialne za wszystkie dotychczasowe produkcje związane z seriami autorstwa brytyjskiej pisarki. W oficjalnym oświadczeniu dla portalu Variety stwierdzili:

Niedawne wydarzenia utwierdziły nas w przekonaniu, że musimy być silni jako firma i konfrontować problemy społeczne. Pozycja Warner Bros. w temacie inkluzywności jest dość jasna, a tworzenie różnorodnego środowiska kreatywnego nigdy nie było bardziej ważne dla naszej firmy, a także odbiorców na całym świecie.

Bardzo doceniamy pracę naszych scenarzystów, którzy dają z siebie wszystko, dzieląc się z nami swoją pracą. Rozumiemy naszą odpowiedzialność i fakt, że musimy dzielić się empatią i pokazywać zrozumienie dla wszystkich społeczności - zwłaszcza tych, z którymi pracujemy i tych, którzy są naszymi odbiorcami.

To bardzo ładny sposób na powiedzenie kompletnie niczego. Polscy politycy byliby dumni.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.