J.K. Rowling zniosła prawa autorskie do "Harry'ego Pottera". Wspomaga tak walkę z koronawirusem

23.03.2020 11:15
J.K. Rowling zniosła prawa autorskie do "Harry'ego Pottera". Wspomaga tak walkę z koronawirusem Fot. Everett Collection/ East News

Brytyjska autorka postanowiła wspomóc nauczycieli w czasie trwania kwarantanny. Na czym polega akcja #HarryPotterAtHome?

Pandemia koronawirusa oraz związana z nią kwarantanna dotkliwie wpłynęły na różne sfery naszego życia. Destrukcyjny wpływ obecnej sytuacji nie ominął też systemu edukacji. Każdy jednak robi co może, by ułatwić nauczycielom wykonywanie ich pracy w trybie zdalnym. Swoją cegiełkę w tej kwestii dołożyła właśnie J.K. Rowling. Brytyjska pisarka zniosła bowiem prawa autorskie do popularnej serii o przygodach młodego czarodzieja. To jednak dopiero początek akcji zatytułowanej #HarryPotterAtHome

J.K. Rowling zniosła prawa autorskie do "Harry'ego Pottera"

"Harry Potter" to jedna z najpopularniejszych serii świata. Na przygodach okularnika z blizną na czole wychowało się całe pokolenie dzieci. Wiele z nich to właśnie z Harrym, Hermioną i Ronem stawiało pierwsze kroki w czytaniu i pisaniu. Świadoma tego autorka postanowiła wspomóc nauczycieli w tych trudnych czasach. 

Przeczytaj także

Publikowanie czytanych fragmentów książek z serii "Harry Potter", bez zgody wydawcy lub autorki, było dotąd zakazane. Z powodu praw autorskich rzecz jasna. J.K. Rowling wykazała się jednak wspaniałomyślnością i umożliwiła nauczycielom udostępnianie fragmentów książek online, by zdalnie uczyć dzieci czytać i pisać. O zniesieniu praw autorskich poinformowała na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Przeczytaj także

Całość opiera się oczywiście na określonych warunkach. Nauczyciele mogą udostępniać treści czytane wyłącznie przez nich samych. Nagrania muszą trafiać do bezpiecznych i zamkniętych platformach edukacyjnych. Licencja obowiązuje do końca roku szkolnego.

Przeczytaj także

To jednak dopiero początek akcji #HarryPotterAtHome. J.K. Rowling zapowiedziała, że ma już kilka pomysłów, dzięki którym "Harry Potter" umili dzieciom czas spędzony w domu w trakcie kwarantanny. 

Zobacz też: "Harry Potter" - 6 magicznych szczegółów, których z pewnością nigdy nie zauważyliście 

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.