Jacek Czyż nie żyje. Aktor dubbingowy, znany m.in. z "Harry'ego Pottera", miał 67 lat

24.07.2020 15:28
Jacek Czyż nie żyje. Aktor dubbingowy, znany m.in. z "Harry'ego Pottera", miał 67 lat Fot. Foto: TRICOLORS/East News

Znany polski aktor dubbingowy odszedł w wieku 67 lat. Smutne wieści przekazał jego syn.

Jacek Czyż był aktorem filmowym, serialowym i teatralnym. Najbardziej zasłynął jednak ze swoich występów dubbingowych w wielu znanych produkcjach. Zmarł 24 lipca 2020 roku w wieku 67 lat.

Jacek Czyż nie żyje

Jacek Czyż od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. W 2017 roku przeszedł udar mózgu, zdiagnozowano u niego także raka prostaty. Zmagał się również z niedowidzeniem połowicznym. Wieść o jego śmierci przekazał syn, Aleksander Orsztynowicz-Czyż, za pośrednictwem Facebooka.

Drodzy, dziś odszedł mój Tata. Będzie nam go brakować najbardziej ale wiem że jest Mu teraz spokojniej i śpiewa "ojejku jejku" w najlepszym możliwym składzie.
Kocham Cie Czyżu seniorze.

W tracie swojej kariery, Jacek Czyż występował między innymi w Teatrze Komedia i Teatrze Narodowym w Warszawie. Wystąpił w "Misiu", serialach "Ojciec Mateusz" i "Wojenne dziewczyny" i wielu innych ekranowych produkcjach. Spełniał się jednak głównie w rolach dubbingowych. Podkładał głos m.in. Tygryskowi w "Kubusiu Puchatku", Rafikiemu w "Królu Lwie", Diabłu Tasmańskiemu w "Kosmicznym Meczu", a serii filmów "Harry Potter" jego głosem przemówił woźny Hogwartu, Argus Filch.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.