Jacek Kurski komentuje głośny utwór "Patoreakcja" Maty: "Wulgarne wynurzenia"

01.04.2021 15:31
Jacek Kurski Fot. VIPHOTO/East News

Jacek Kurski został zapytany o jego reakcję na utwór "Patoreakcja", w którym padają wulgaryzmy skierowane do TVP.

Młody raper Mata udostępnił swój nowy singiel "Patoreakcja", który stał się z miejsca hitem internetu. Wideo do piosenki ma już ponad 4 mln wyświetleń. W nowym utworze artysta m.in. ostro skrytykował TVP, które wykorzystało w 2019 roku jego utwór "Patointeligencja" w reportażu o "Buncie sędziowskiej kasty". Jak na utwór "Patoreakcja" i cytat "Je*ać Telewizję Polską, Jacek Kurski - ch*j ci w dziąsło" zareagował szef TVP?

Polecamy

Jacek Kurski komentuje głośny utwór "Patoreakcja" Maty

Mata w rozmowie z "Polityką" wyznał, że fragment dotyczący TVP jest ściśle związany z reportażem, w którym pojawił się jego poprzedni utwór:

Nie mówię tego jako głos pokolenia. Po prostu jako raper odpowiadam kolesiowi, który mnie zdissował. Tak to traktuję.

Co na to wszystko Jacek Kurski? Fakt.pl zdradził, że skontaktował się z szefem TVP zadając mu pytanie, czy wszedłby w beef i muzycznie odpowiedział na utwór Maty? Można byłoby się spodziewać, że Jacek Kurski zareaguje na wulgarny tekst piosenki rapera, tymczasem odpowiedział Faktowi, że nawet nie przesłuchał utworu:

Odebrałem wczoraj żonę i nowo narodzone dziecko ze szpitala. Jest wielki tydzień. Mimo najlepszej woli nie znajduję w sobie potrzeby zainteresowania się jakimikolwiek wulgarnymi wynurzeniami. Zwyczajnie na to nie zasługuję.

Polecamy

20-letni Mata to tak naprawdę Michał Matczak i syn prawnika prof. Marcina Matczaka, który krytykuje zmiany w wymiarze sprawiedliwości proponowane przez rząd. Raper konsultował tekst "Patoreakcji" ze swoim ojcem, który stwierdził, że "Ch*j ci w dziąsło" oraz "spie*dalaj" nie są zwrotami, które zniesławiają. Czy zatem TVP nie wyciągnie żadnych konsekwencji wobec Maty? A może spróbuje odegrać się w inny sposób?

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.