Jacek Kurski komentuje głośny utwór "Patoreakcja" Maty: "Wulgarne wynurzenia"

01.04.2021 15:31
Jacek Kurski Fot. VIPHOTO/East News

Jacek Kurski został zapytany o jego reakcję na utwór "Patoreakcja", w którym padają wulgaryzmy skierowane do TVP.

Młody raper Mata udostępnił swój nowy singiel "Patoreakcja", który stał się z miejsca hitem internetu. Wideo do piosenki ma już ponad 4 mln wyświetleń. W nowym utworze artysta m.in. ostro skrytykował TVP, które wykorzystało w 2019 roku jego utwór "Patointeligencja" w reportażu o "Buncie sędziowskiej kasty". Jak na utwór "Patoreakcja" i cytat "Je*ać Telewizję Polską, Jacek Kurski - ch*j ci w dziąsło" zareagował szef TVP?

Polecamy

Jacek Kurski komentuje głośny utwór "Patoreakcja" Maty

Mata w rozmowie z "Polityką" wyznał, że fragment dotyczący TVP jest ściśle związany z reportażem, w którym pojawił się jego poprzedni utwór:

Nie mówię tego jako głos pokolenia. Po prostu jako raper odpowiadam kolesiowi, który mnie zdissował. Tak to traktuję.

Co na to wszystko Jacek Kurski? Fakt.pl zdradził, że skontaktował się z szefem TVP zadając mu pytanie, czy wszedłby w beef i muzycznie odpowiedział na utwór Maty? Można byłoby się spodziewać, że Jacek Kurski zareaguje na wulgarny tekst piosenki rapera, tymczasem odpowiedział Faktowi, że nawet nie przesłuchał utworu:

Odebrałem wczoraj żonę i nowo narodzone dziecko ze szpitala. Jest wielki tydzień. Mimo najlepszej woli nie znajduję w sobie potrzeby zainteresowania się jakimikolwiek wulgarnymi wynurzeniami. Zwyczajnie na to nie zasługuję.

Polecamy

20-letni Mata to tak naprawdę Michał Matczak i syn prawnika prof. Marcina Matczaka, który krytykuje zmiany w wymiarze sprawiedliwości proponowane przez rząd. Raper konsultował tekst "Patoreakcji" ze swoim ojcem, który stwierdził, że "Ch*j ci w dziąsło" oraz "spie*dalaj" nie są zwrotami, które zniesławiają. Czy zatem TVP nie wyciągnie żadnych konsekwencji wobec Maty? A może spróbuje odegrać się w inny sposób?

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.