Jadłeś w McDonalds? Sprawdź czy nie masz koronawirusa

07.08.2020 13:24
Jadłeś w McDonalds? Sprawdź czy nie masz koronawirusa   Fot. . McDonald’s/Ferrari Press/East News (zdjęcie poglądowe)

Sanepid pilnie potrzebuje kontaktu do osób, które w dniach 27 lipca – 2 sierpnia stołowały się w restauracji McDonalds w Dąbrowie Górniczej. Znaleziono kolejne ognisko koronawirusa.

Restauracja McDonalds w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej została objęta dochodzeniem epidemiologicznym. Okazało się bowiem, że u jednego z pracowników wykryto koronawirusa.

Jak podaje „Dziennik Zachodni” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej po wykryciu wirusa u jednego z pracowników, zdecydował o zamknięciu i dezynfekcji lokalu.

Przebadano też wszystkich pozostałych pracowników. 26 z 37 wszystkich osób zatrudnionych w lokalu zostało wysłanych na kwarantannę.

Przeczytaj także

Jadłeś w McDonalds w Dąbrowie Górniczej? Skontaktuj się z sanepidem

Teraz pracownicy sanepidu pilnie poszukują kontaktu z każdym, kto w dniach 27 lipca – 2 sierpnia stołował się w restauracji. Zgłosić można się telefonicznie, bądź mailowo:

  • (32) 727-58-71
  • (32) 727-58-72
  • 536-746-412
  • sekretariat@pssedg.pl
Przeczytaj także

Rekordowa liczba zachorowań

Informacja ta dociera do nas w momencie, w którym Ministerstwo Zdrowia ogłosiło pobicie kolejnego rekordu zachorowań na koronawirusa w Polsce. Dziś, tj. w piątek 6 sierpnia, odnotowano kolejnych 809 nowych przypadków zarażeń COVID-19.

Przeczytaj także

Oświadczenie dotyczące restauracji w Dąbrowie Górniczej

Biuro prasowe McDonalds przekazało mediom specjalne oświadczenie, dotyczące sytuacji w restauracji w Dąbrowie Górniczej. Jego pełną treść zamieszczamy poniżej:

W dniu 2 sierpnia pracownik restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej (ul. Katowicka 1C), poinformował przełożonych o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa. Decyzją stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pracownicy, którzy mieli z nim kontakt w restauracji, zostali poddani kwarantannie, a w najbliższych dniach przejdą testy na obecność koronawirusa. Niezależnie od tej decyzji, prewencyjnie, zgodnie z procedurą wewnętrzną odsunęliśmy od pracy również osoby mające kontakt z zakażonym we wcześniejszych dniach. Zakażony pracownik czuje się dobrze i znajduje się pod nadzorem służb medycznych. Pozostajemy z nim w kontakcie i jesteśmy gotowi udzielić mu wszelkiej niezbędnej pomocy.

Dezynfekcja została przeprowadzona przez profesjonalną firmę, a po otrzymaniu informacji z Sanepidu o braku przeciwwskazań, restauracja została ponownie otwarta przy udziale załogi, która nie miała kontaktu z osobą zakażoną. Ze względu na ograniczony skład osobowy restauracji, sala jadalna jest niedostępna dla gości. Zamówienia obsługiwane są jedynie poprzez linię McDrive w zmniejszonym wymiarze godzin.

W związku z prowadzonym postępowaniem epidemiologicznym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt telefoniczny osoby, które w dniach od 27 lipca do
2 sierpnia 2020 roku były gośćmi restauracji i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19.

Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z najwyższą starannością. Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem systemu McDonald’s. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Każdy pracownik restauracji mający kontakt z gośćmi stosuje środki ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica oraz rękawiczki). Współpracujemy z odpowiednimi organami oraz jesteśmy przygotowani do podjęcia dalszych niezbędnych działań.

Czytaj także: Niepokojący sygnał w sprawie koronawirusa. Wzrasta liczba zakażeń wśród młodych.

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.