Pogoda
07.08.2020 13:24

Jadłeś w McDonalds? Sprawdź czy nie masz koronawirusa

Sanepid pilnie potrzebuje kontaktu do osób, które w dniach 27 lipca – 2 sierpnia stołowały się w restauracji McDonalds w Dąbrowie Górniczej. Znaleziono kolejne ognisko koronawirusa.

Jadłeś w McDonalds? Sprawdź czy nie masz koronawirusa
fot. McDonald’s/Ferrari Press/East News (zdjęcie poglądowe)

Restauracja McDonalds w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej została objęta dochodzeniem epidemiologicznym. Okazało się bowiem, że u jednego z pracowników wykryto koronawirusa.

Jak podaje „Dziennik Zachodni” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej po wykryciu wirusa u jednego z pracowników, zdecydował o zamknięciu i dezynfekcji lokalu.

Przebadano też wszystkich pozostałych pracowników. 26 z 37 wszystkich osób zatrudnionych w lokalu zostało wysłanych na kwarantannę.

Wesele
Wesele
Przeczytaj także Wesela w maseczkach i bez dziadków? Wiceminister o nowych wytycznych

Jadłeś w McDonalds w Dąbrowie Górniczej? Skontaktuj się z sanepidem

Teraz pracownicy sanepidu pilnie poszukują kontaktu z każdym, kto w dniach 27 lipca – 2 sierpnia stołował się w restauracji. Zgłosić można się telefonicznie, bądź mailowo:

  • (32) 727-58-71
  • (32) 727-58-72
  • 536-746-412
  • sekretariat@pssedg.pl
Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Wracają rygorystyczne obostrzenia. Minister zdrowia ogłosił zmiany w 19 powiatach

Rekordowa liczba zachorowań

Informacja ta dociera do nas w momencie, w którym Ministerstwo Zdrowia ogłosiło pobicie kolejnego rekordu zachorowań na koronawirusa w Polsce. Dziś, tj. w piątek 6 sierpnia, odnotowano kolejnych 809 nowych przypadków zarażeń COVID-19.

Koronawirus w Polsce
Koronawirus w Polsce
Przeczytaj także Rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Zanotowano też kolejne zgony

Oświadczenie dotyczące restauracji w Dąbrowie Górniczej

Biuro prasowe McDonalds przekazało mediom specjalne oświadczenie, dotyczące sytuacji w restauracji w Dąbrowie Górniczej. Jego pełną treść zamieszczamy poniżej:

"

W dniu 2 sierpnia pracownik restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej (ul. Katowicka 1C), poinformował przełożonych o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa. Decyzją stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pracownicy, którzy mieli z nim kontakt w restauracji, zostali poddani kwarantannie, a w najbliższych dniach przejdą testy na obecność koronawirusa. Niezależnie od tej decyzji, prewencyjnie, zgodnie z procedurą wewnętrzną odsunęliśmy od pracy również osoby mające kontakt z zakażonym we wcześniejszych dniach. Zakażony pracownik czuje się dobrze i znajduje się pod nadzorem służb medycznych. Pozostajemy z nim w kontakcie i jesteśmy gotowi udzielić mu wszelkiej niezbędnej pomocy. "

"

Dezynfekcja została przeprowadzona przez profesjonalną firmę, a po otrzymaniu informacji z Sanepidu o braku przeciwwskazań, restauracja została ponownie otwarta przy udziale załogi, która nie miała kontaktu z osobą zakażoną. Ze względu na ograniczony skład osobowy restauracji, sala jadalna jest niedostępna dla gości. Zamówienia obsługiwane są jedynie poprzez linię McDrive w zmniejszonym wymiarze godzin. "

"

W związku z prowadzonym postępowaniem epidemiologicznym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt telefoniczny osoby, które w dniach od 27 lipca do
2 sierpnia 2020 roku były gośćmi restauracji i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19. "

"

Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z najwyższą starannością. Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem systemu McDonald’s. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Każdy pracownik restauracji mający kontakt z gośćmi stosuje środki ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica oraz rękawiczki). Współpracujemy z odpowiednimi organami oraz jesteśmy przygotowani do podjęcia dalszych niezbędnych działań. "

Czytaj także: Niepokojący sygnał w sprawie koronawirusa. Wzrasta liczba zakażeń wśród młodych.

Tagi: Newsy koronawirus