Jak Marvel zamierza przywrócić Wolverine'a do życia?

Sergiusz Kurczuk
22.01.2018 14:32
Jak Marvel zamierza przywrócić Wolverine'a do życia? Fot. kadr z filmu Logan: Wolverine

Wolverine powraca z ostrymi jak brzytwa pazurami i jeszcze bardziej wkurzony niż dotychczas! Marvel Comics zdradza, jak Logan odzyska życie. 

W 2014 roku stało się to, czego żaden fan Marvel Comics nie spodziewał się od roku 1974, czyli kiedy ukazał się 180. numer „The Incredible Hulk”. To właśnie w tej serii zadebiutował Wolverine, który dopiero jakiś czas później dołączył do grupy X-Men. W rocznicę 40. urodzin twórcy postanowili najpierw ogołocić Logana z czynnika samogojącego, a potem zalać go ciekłym adamantium. Tak zginął jeden z najbardziej znanych mutantów. Idąc za ciosem, filmowi twórcy postanowili pozbawić życia filmowego Wolverine'a, w którego od 18 lat wcielał się Hugh Jackman. Australijski aktor na dobre pożegnał się z rolą, jednak świat komiksu to zupełnie inna para kaloszy.

Zmartwychwstanie Wolverine'a

W relaunchu Marvel Legacy, twórcy przywrócą słynnych herosów do ich statusu quo. Przełom 2017 i 2018 roku to czas, w którym powoli odwraca się skutki różnych radykalnych decyzji autorów komiksów Marvela. Zresztą nie oszukujmy się. Wszyscy fani Wolerine'a wiedzieli, że jego powrót to tylko kwestia czasu. Poza tym odpoczynek od postaci nie trwał zbyt długo, bo Logana zastąpiła jego starsza wersja z alternatywnej przyszłości (Old Man Logan), Jimmy Hudson - czyli Rosomak ze świata Ultimate oraz żeński klon - X-23, która przejęła kostium i pseudonim po oryginalnym Wolverinie.  Należy wspomnieć jeszcze o Weapon H, czyli... Hulku z adamantowymi pazurami. 

Hunt for Wolverine Fot. foto: materiały promocyjne

Wydawnictwo zapowiedziało, że w kwietniu 2018 roku na rynku pojawi się 4-częściowa seria skupiająca się na powrocie Wolverine'a. Każda cześć ma się skupić na innym aspekcie charakteru herosa. Historia została zatytułowana „Hunt for Wolverine” i podzielona została na poszczególne tytuły, odnoszące się do różnych stylistyk. „Adamantium Agenda” będzie utrzymana w klimacie przygodowo-sensacyjnym, „Claws of the Killer” nawiąże do horroru, „Mystery in Madripoor” do mrocznego romansu w „Weapon Lost” poczujemy ducha opowieści noir. Za serię odpowiedzą Charles Soule i rysownik David Marquez. Scenarzysta jest zresztą odpowiedzialny za uśmiercenie Logana, więc jest idealną osobą, która przywróci go do życia.

To nie jedyna postać ze świata X-Men, która po dłuższej przerwie została ponownie wskrzeszona. Niedawno zza światów powrócili Jean Grey oraz Charles Xavier. Pierwsza część „Hunt for Wolverine” pojawi się już 25 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.