Jak Rick Grimes zginie w komiksie? Twórca „The Walking Dead” komentuje śmierć bohatera

Sergiusz Kurczuk
05.10.2018 13:11
Jak Rick Grimes zginie w komiksie? Twórca „The Walking Dead” komentuje śmierć bohatera Fot. kadry z serialu The Walking Dead i komiksu The Walking Dead #124

Robert Kirkman wypowiedział się na temat śmierci Ricka Grimesa w komiksie „The Walking Dead”. Czy zginie tak samo, jak serialowy bohater grany przez Andrew Lincolna?

Fani serialu „The Walking Dead” odliczają dni do premiery 9. sezonu, ale jednocześnie pamiętają, że Rick Grimes pojawi się tylko w kilku pierwszych odcinkach. Twórcy i wcielający się w bohatera Andrew Lincoln, jakiś czas temu zapowiedzieli, że postać zginie. Rick jest jednym z nielicznych ocalałych w apokalipsie zombie, który pojawiał się od pierwszego odcinka serialu. Przyszedł jednak czas również na niego. Czy podobnie będzie w komiksach? 

„The Walking Dead” - czy Rick Grimes umrze również w komiksie?

Jak donosi portal CBR, podczas nowojorskiego Comic Con Robert Kirkman - twórca komiksu „The Walking Dead”, wypowiedział się na temat śmierci komiksowego bohatera. Autor potwierdził, że prędzej czy później Rick wyzionie ducha. Zastrzegł jednak, że śmierć nie musi mieć nic wspólnego z serialowym zgonem bohatera

Dokładnie wiem, jak zginie Rick Grimes w komiksie i całkiem możliwe, że będzie w tym kilka różnic. W komiksach może się to wydarzyć w następnym numerze albo za 10 lat od chwili obecnej. Mogę się rozmyślić. Nic więcej nie mogę zdradzić.

Dość enigmatyczna odpowiedź nie powinna być zaskoczeniem dla fanów komiksu „The Walking Dead”. Do tej pory twórcy serialu pokusili się o wiele odstępstw od papierowego oryginału. Komiksowy Rick od dawna nie ma jednej ręki, poza tym jego syn Carl wciąż żyje. W serialu stacji AMC zmieniono kilka kluczowych wątków, tym samym tworząc odrębne uniwersum, w którym losy bohaterów potoczyły się trochę inaczej.

„The Walking Dead” sezon 9.  - kiedy premiera?

Śmierć Ricka Grimesa w 9. sezonie serialu „The Walking Dead” nie oznacza, że czytelnicy komiksu również pożegnają się z walecznym liderem ocalałych przy życiu ludzi. Kirkman trzyma jednak moment i sposób uśmiercenia bohatera w tajemnicy, by zaskoczyć swoich fanów. Odejście Lincolna z obsady wcale nie wiąże się z jego zniknięciem z popularnej produkcji o zombie. Pod koniec września 2018 roku pojawiły się informacje, że Lincoln może powrócić jako reżyser kolejnych odcinków „The Walking Dead”, podobnie jak aktor wcielający się w Abrahama. Na razie fani oczekują jednak na premierę 9. sezonu serialu, która odbędzie się 7 października 2018 roku na kanale FOX.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.