Pogoda
05.10.2018 13:11

Jak Rick Grimes zginie w komiksie? Twórca „The Walking Dead” komentuje śmierć bohatera

Robert Kirkman wypowiedział się na temat śmierci Ricka Grimesa w komiksie „The Walking Dead”. Czy zginie tak samo, jak serialowy bohater grany przez Andrew Lincolna?

Jak Rick Grimes zginie w komiksie? Twórca „The Walking Dead” komentuje śmierć bohatera
foto: kadry z serialu The Walking Dead i komiksu The Walking Dead #124

Fani serialu „The Walking Dead” odliczają dni do premiery 9. sezonu, ale jednocześnie pamiętają, że Rick Grimes pojawi się tylko w kilku pierwszych odcinkach. Twórcy i wcielający się w bohatera Andrew Lincoln, jakiś czas temu zapowiedzieli, że postać zginie. Rick jest jednym z nielicznych ocalałych w apokalipsie zombie, który pojawiał się od pierwszego odcinka serialu. Przyszedł jednak czas również na niego. Czy podobnie będzie w komiksach? 

„The Walking Dead” - czy Rick Grimes umrze również w komiksie?

Jak donosi portal CBR, podczas nowojorskiego Comic Con Robert Kirkman - twórca komiksu „The Walking Dead”, wypowiedział się na temat śmierci komiksowego bohatera. Autor potwierdził, że prędzej czy później Rick wyzionie ducha. Zastrzegł jednak, że śmierć nie musi mieć nic wspólnego z serialowym zgonem bohatera

"

Dokładnie wiem, jak zginie Rick Grimes w komiksie i całkiem możliwe, że będzie w tym kilka różnic. W komiksach może się to wydarzyć w następnym numerze albo za 10 lat od chwili obecnej. Mogę się rozmyślić. Nic więcej nie mogę zdradzić. "

Dość enigmatyczna odpowiedź nie powinna być zaskoczeniem dla fanów komiksu „The Walking Dead”. Do tej pory twórcy serialu pokusili się o wiele odstępstw od papierowego oryginału. Komiksowy Rick od dawna nie ma jednej ręki, poza tym jego syn Carl wciąż żyje. W serialu stacji AMC zmieniono kilka kluczowych wątków, tym samym tworząc odrębne uniwersum, w którym losy bohaterów potoczyły się trochę inaczej.

„The Walking Dead” sezon 9.  - kiedy premiera?

Śmierć Ricka Grimesa w 9. sezonie serialu „The Walking Dead” nie oznacza, że czytelnicy komiksu również pożegnają się z walecznym liderem ocalałych przy życiu ludzi. Kirkman trzyma jednak moment i sposób uśmiercenia bohatera w tajemnicy, by zaskoczyć swoich fanów. Odejście Lincolna z obsady wcale nie wiąże się z jego zniknięciem z popularnej produkcji o zombie. Pod koniec września 2018 roku pojawiły się informacje, że Lincoln może powrócić jako reżyser kolejnych odcinków „The Walking Dead”, podobnie jak aktor wcielający się w Abrahama. Na razie fani oczekują jednak na premierę 9. sezonu serialu, która odbędzie się 7 października 2018 roku na kanale FOX.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: The Walking Dead Komiks