Jak SpongeBob i Patryk wyglądaliby jako ludzie?

Robert Skowronski
19.06.2017 14:39
Jak SpongeBob i Patryk wyglądaliby jako ludzie? Fot. kadr z serialu

Wizja rodem z body horroru. Ze spokojem za taką wersję perypetii bohatera z animacji dla dzieci mógłby wziąć się David Cronenberg.

Sympatyczna gąbka i nieco „zamulona” rozgwiazda doczekały się zupełnie innego potraktowania niż do tej pory. Lovecraft i szereg innych twórców przekonywał, że morskie głębie mogą kryć przerażające stworzenia o jakich nawet nam się nie śniło. Czy do tego grona można zaliczyć SpongeBoba i jego przyjaciela?

Jeżeli przyjmiemy wizję artysty 3D, jakim jest Miguel Vasquez, to zdecydowanie tak. Postacie z bajki Nickelodeon widnieją na jego pracach jako człekokształtne osobniki. Zdeformowane, obrzydzające, przerażające. Trudno stwierdzić który bohater wygląda okropniej. Choć już samo wykonanie pracy stoi oczywiście na najwyższym poziomie. Zachwycająca szkaradność.

Całość stanowi część projektu Vasqueza zatytułowanego „Best Friends Forever”. Artysta wyznał, że pracuje także nad podobnym przedstawieniem innej postaci ze świata SpongeBoba, czyli Skalmara Obłynosa. Strach się bać co przyniosą kolejne grafiki Vasqueza. Tymczasem zobaczcie jak wyglądają SpongeBob i Patryk w przerażającej wersji:

„SpongeBob Kanciastoporty” zadebiutował w 1999 roku i wciąż jest serialem z największą widownią wśród odbiorców wieku od 2-11 lat. Z tego też powodu Nickelodeon zamówił 12. już sezon animacji dla najmłodszych, na którego potrzeby w przeszłości swoich głosów użyczyli m.in. Mark Hamill, David Bowie, Johnny Depp, Ricky Gervais, Rosario Dawson, LeBron James, Will Ferrell, Pink, Victoria Beckham, Kristin Wiig, John Goodman, Andy Samberg, Johnny Knoxville, Bob Barker czy też Aubrey Plaza.

Jesteście fanami SpongeBoba? Możecie także sprawdzić cover Black Sabbath w wykonaniu animowanej gąbki.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.