Jak Steve Buscemi zareagował na swój deepfake z Jennifer Lawrence?

Sergiusz Kurczuk
08.02.2019 15:40
Deep Fake - Jennifer Lawrence - Steve Buscemi|undefined Fot. Honus T206/YouTube

Po rozdaniu Złotych Globów w sieci pojawiło się wideo z wywiadu z Hennifer Lawrence, której doklejono twarz Steve'a Buscemi za pomocą algorytmów deepfake. Jak aktor zareagował na przeróbkę?

Deepfake staje się zmorą wielu aktorów. O technologii pozwalającej podmienić twarz za pomocą odpowiednich algorytmów było głośno głównie z powodu umieszczania podobizn znanych aktorek na ciałach gwiazd porno. Nie zawsze jednak przeróbki są tworzone ku uciesze seksualnych frustratów marzących o filmie dla dorosłych z gwiazdą Hollywood w roli głównej. Czasem deepfake wykorzystuje się, by zrobić śmieszne wideo. Tak właśnie było w przypadku Jennifer Lawrence i Steve'a Buscemi.

Deepfake Jennifer Lawrence i Steve'a Buscemi -  jak aktor zareagował na przeróbkę?

Film powstał tuż po rozdaniu Złotych Globów 2019. Podczas gali przeprowadzono wywiad z Jennifer Lawrence. Ktoś postawił wyciąć twarz aktorki i postanowił obdarować ją facjatą Steve'a Buscemi. Wynik był dość niepokojący i z miejsca stał się hitem internetu.

Buscemi wystąpił niedawno w serialu Amazona "Miracle Workers", w którym wciela się w samego Boga. Jego pomocnika gra gwiazda "Harry'ego Pottera" Daniel Radcliffe. Z okazji premiery serialu Buscemi udziela wielu wywiadów i pojawia się w popularnych talk show. Aktor był niedawno gościem programu The Late Show with Stephen Colbert. Prowadzący postanowił zapytać gościa o reakcję na viralowe wideo. Okazało się, że Buscemi nie był świadomy istnienia wideo z nim i Jennifer Lawrence w rolach głównych. Colbert pokazał aktorowi nagranie. Jak Buscemi zareagował na przeróbkę (od 5:30)?

Znany z poczucia humoru aktor po obejrzeniu nagrania odpowiedział żartem.

Nigdy nie wyglądałem lepiej. To mnie smuci, że ktoś spędził na tym tak dużo czasu, bo założę się, że trudno to zrobić.

Colbert i Buscemi ironicznie przeszli do smutnej konstatacji dotyczącej przyszłości - zamiast poświęcić czas na stworzenie leku na raka, ktoś marnuje życie, by tworzyć głupie filmy w internecie. Lub toster, który potrafi wypalić na kawałku chleba wizerunek aktora jako boga. Colbert zaprezentował tego typu żartobliwe urządzenie tuż przed przejściem do prezentacji deepfake'u z Jennifer Lawrence.

Buscemi wspomniał również o jednym ze swoich nowych przedsięwzięć - występie w teledysku Beastie Boys.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.