Pogoda
08.02.2019 15:40

Jak Steve Buscemi zareagował na swój deepfake z Jennifer Lawrence?

Po rozdaniu Złotych Globów w sieci pojawiło się wideo z wywiadu z Hennifer Lawrence, której doklejono twarz Steve'a Buscemi za pomocą algorytmów deepfake. Jak aktor zareagował na przeróbkę?

Deep Fake - Jennifer Lawrence - Steve Buscemi
foto: Honus T206/YouTube

Deepfake staje się zmorą wielu aktorów. O technologii pozwalającej podmienić twarz za pomocą odpowiednich algorytmów było głośno głównie z powodu umieszczania podobizn znanych aktorek na ciałach gwiazd porno. Nie zawsze jednak przeróbki są tworzone ku uciesze seksualnych frustratów marzących o filmie dla dorosłych z gwiazdą Hollywood w roli głównej. Czasem deepfake wykorzystuje się, by zrobić śmieszne wideo. Tak właśnie było w przypadku Jennifer Lawrence i Steve'a Buscemi.

Deepfake Jennifer Lawrence i Steve'a Buscemi -  jak aktor zareagował na przeróbkę?

Film powstał tuż po rozdaniu Złotych Globów 2019. Podczas gali przeprowadzono wywiad z Jennifer Lawrence. Ktoś postawił wyciąć twarz aktorki i postanowił obdarować ją facjatą Steve'a Buscemi. Wynik był dość niepokojący i z miejsca stał się hitem internetu.

Buscemi wystąpił niedawno w serialu Amazona "Miracle Workers", w którym wciela się w samego Boga. Jego pomocnika gra gwiazda "Harry'ego Pottera" Daniel Radcliffe. Z okazji premiery serialu Buscemi udziela wielu wywiadów i pojawia się w popularnych talk show. Aktor był niedawno gościem programu The Late Show with Stephen Colbert. Prowadzący postanowił zapytać gościa o reakcję na viralowe wideo. Okazało się, że Buscemi nie był świadomy istnienia wideo z nim i Jennifer Lawrence w rolach głównych. Colbert pokazał aktorowi nagranie. Jak Buscemi zareagował na przeróbkę (od 5:30)?

Znany z poczucia humoru aktor po obejrzeniu nagrania odpowiedział żartem.

"

Nigdy nie wyglądałem lepiej. To mnie smuci, że ktoś spędził na tym tak dużo czasu, bo założę się, że trudno to zrobić. "

Colbert i Buscemi ironicznie przeszli do smutnej konstatacji dotyczącej przyszłości - zamiast poświęcić czas na stworzenie leku na raka, ktoś marnuje życie, by tworzyć głupie filmy w internecie. Lub toster, który potrafi wypalić na kawałku chleba wizerunek aktora jako boga. Colbert zaprezentował tego typu żartobliwe urządzenie tuż przed przejściem do prezentacji deepfake'u z Jennifer Lawrence.

Buscemi wspomniał również o jednym ze swoich nowych przedsięwzięć - występie w teledysku Beastie Boys.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Jennifer Lawrence Złote Globy