Pogoda
10.07.2020 10:45

Jak będą wyglądać pudełkowe gry na PS5? Można się nieźle zdziwić

Nowy wygląd pudełek z grami na PS5 może zaszokować graczy. Jeśli przyzwyczailiście się do mariażu PS4 z kolorem niebieskim, to czeka was niezły dysonans poznawczy: nowe pudełka sięgają po kolor kojarzony obecnie z konkurencyjną platformą.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
foto: materiały prasowe Sony

Trochę kolorów i życie graczy stało się prostsze. Te informacje znamy na pamięć: niebieski to kolor PlayStation 4, zielony oznacza gry na konsole Xbox One, czerwony przyciąga właścicieli konsoli Nintendo Switch, a czerń zarezerwowana jest dla tytułów w wersji na komputery PC.

W przypadku konsol następnej generacji ufanie pamięci w poszukiwaniu gier dla siebie będzie jednak zwodnicze. Sony postanowiło bowiem zmienić projekt pudełek, tak by bardziej współgrały z zapowiedzianym wyglądem PlayStation 5.

Playstation 5
Playstation 5
Przeczytaj także Sony nareszcie pokazało swoją konsolę nowej generacji. Oto Playstation 5

Na pudełkach gier na nową konsolę zostanie co prawda niebieski, ale tylko jako akcent, a nie główny kolor opakowania. Reszta będzie nawiązywać do barw, jakie znajdziemy na obudowie PS5.

Pudełka z grami na PS5 zmieniają kolor. Sony odstawia niebieski na bok

Pierwszy rzut okiem na nowy schemat kolorystyczny otrzymaliśmy dzięki zaprezentowaniu gry Marvel's Spider-Man: Miles Morales, która ma być jednym z tytułów startowych nowej konsoli.

Jak widać, Sony postawiło na czerń i biel znaną z projektu PlayStation 5, barwę niebieską zostawiając tylko jako akcent kolorystyczny.

ps5_pudelka_02

Pudełka z grami na PlayStation 4 wyglądają następująco:

ps5_pudelka_03

Czarny kolor pudełek kojarzył się do tej pory z grami na platformę PC: może się więc okazać, że (przynajmniej początkowo) zmiana wyglądu opakowań gier na PS5 będzie powodować w sklepach irytujące pomyłki. No chyba, że niebieskiego zostało na tyle dużo, żeby nie budzić wątpliwości.

Zobacz także: Kupujący Cyberpunka 2077 na PS4 i Xbox One dostaną ją także w wersji na PS5 i Xbox series X/S 

Które pudełka bardziej się wam podobają?