Jak fabryki robią dziury w spodniach? [WIDEO]

Michał Tomaszkiewicz
28.06.2018 14:40
Jak fabryki robią dziury w spodniach? [WIDEO] Fot. materiały prasowe

Mniej często znaczy więcej – sportowy samochód pozbawiony luksusowych gadżetów jest lżejszy i szybszy, spodnie z dziurami zaś są bardziej modne. Myślicie, że wiecie jak się je wycina? Jesteście w błędzie.

Dżinsy z dziurami to cały czas bardzo częsty widok – szczególnie w wakacje, gdy pogoda zachęca do eksperymentowania z garderobą i odsłaniania ciała. Nawet, jeśli ma to być tylko kawałek kolana.

Intuicja podpowiada, że do zrobienia dziury potrzebne są nożyczki lub żyletka – kilka chirurgicznych cięć powinno wystarczyć, żeby z porażających nudą całych dżinsów zrobić buntowniczy manifest mody.

Osoby, które próbowały uzyskać spektakularny efekt potargania dziur metodą chałupniczą, używając do tego właśnie nożyczek lub innych ostrych narzędzi, zazwyczaj nie była w stanie otrzymać spodziewanego wyniku. Okazało się po prostu, że robiły to źle, co udowadnia filmik nagrany w fabryce dziurawych dżinsów.

Jak powstają fabryczne dziury w dżinsach?

Jak się okazuje, dziury w spodniach nie są wycinane, tylko wycierane:

Materiał spodni jest najpierw napinany – najbardziej w miejscach, gdzie mają powstać dziury. Dzięki szybkim ruchom posuwisto-zwrotnym deski (być może oklejonej jakimś elementem ściernym), tarcie robi swoje i otrzymuje się nieregularne, potargane i postrzępione wyrwy, których nie sposób uzyskać nożyczkami, żyletkę, a nawet skalpelem.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.