Pogoda
21.02.2017 12:31

Jak grać w Dooma przy pomocy Porsche 911?

Zawsze marzyliście o tym, żeby odpalić kultową grę id Software w swoim samochodzie? Jest na to jeden prosty trik. Nie próbujcie tego w do(o)mu.

Jak grać w Dooma przy pomocy Porsche 911?
foto: kadr z wideo

Stare chanowe przysłowie mówi, że jeśli czegoś nie ma w internecie, znaczy to najpewniej, że to coś nie istnieje. Przenosząc to na grunt technologiczny, można by dojść do wniosku, że jeśli na jakimś sprzęcie nie da się odpalić Dooma, to on też... nie istnieje? Może nie brnijmy aż tak daleko w te ontologiczne zagadnienia.

Faktem jednak jest, że słynna strzelanka Johna Romero i Johna Carmacka była już uruchamiana na każdym możliwym sprzęcie: od starych Nokii i kalkulatorów, przez proste systemy operacyjne kamer i aparatów, aż po touchbar w MacBooku Pro. Teraz do tego szacownego grona doszedł flagowy model niemieckiej marki.

YouTuber występujący pod pseudonimem vexal zaprezentował na swoim kanale jeden prosty trik, który pozwoli odpalić Dooma na Porsche 911. Wystarczy kopia gry na płycie CD (oczywiście oryginalna) oraz pendrive, który pomoże nam w prosty sposób zmodyfikować oprogramowanie samochodu. Porsche oczywiście zakładamy, że już macie.

Samo uruchomienie gry to jeszcze jednak nie koniec atrakcji. Prawdziwym wyzwaniem jest... sterowanie. Okazuje się bowiem, że auto w naturalny sposób jest przystosowane do kierowania postacią w grze. Rozglądamy się przy pomocy kierownicy, strzelamy klaksonem, broń zmieniamy zmieniając biegi, a do przodu przemy... No domyślcie się.

Rozgrywkę na tak niecodziennej platformie zobaczycie w akcji poniżej:

Gdyby ktoś zdesperowany jednak chciał próbować tego w do(o)mu: wideo jest oczywiście żartem. Całe nagranie zostało spreparowane - zacznijmy od tego, że współczesnych systemów samochodowych nie da się zmodyfikować przy pomocy zwykłego pendrive'a z jednym prostym plikiem. I oczywiście nie dałoby się tak łatwo sterować w grze...

Dalej macie wątpliwości? Zwróćcie uwagę, w jaki sposób YouTuber wymaga nazwę Porsche. To powinno Was ostatecznie wyprowadzić z błędu.

Na jakim najdziwniejszym sprzęcie graliście w Dooma?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Doom