Pogoda
24.06.2019 10:23

Jak nowy Mac Pro radzi sobie w roli tarki do sera? [WIDEO]

Nowy Mac Pro z miejsca został okrzyknięty tarką do sera. Wszystko z powodu wyglądu, jako że projekt otworów wentylacyjnych w obudowie do złudzenia przypomina widok, jakie można zobaczyć w każdej kuchni. Właśnie znalazł się śmiałek, który sprawdził, jak komputer Apple sprawdza się tam w praktyce.

tarka z Maka Pro
foto: kadr z wideo

Apple postarało się, żeby nowy Mac Pro wyróżniał się na tle konkurencji. Mowa jest zarówno o osiągach, jak i cenie oraz wyglądzie.

Podstawa wersja komputera Apple została wyceniona na 6000 dolarów, po skorzystaniu z konfiguratora i wybraniu wszystkiego, co najszybsze, za Maka Pro trzeba będzie zapłacić nawet 40 000 dolarów.

Mac Pro 2019
Mac Pro 2019
Przeczytaj także Apple pokazało najszybszą tarkę na świecie. Za nowego Maca Pro trzeba zapłacić 5999 dolarów

Razem z nowym komputerem stacjonarnym Apple zadebiutował monitor Pro Display XDR. Początkowo miłośnicy marka byli nim zachwyceni, a potem okazało się, że wyceniony na 5000 dolarów sprzęt sprzedawany jest bez nóżki, za którą trzeba zapłacić kolejne 1000 USD.

Apple Pro Display XDR
Apple Pro Display XDR
Przeczytaj także Monitor Apple Pro Display XDR kosztuje 5000 dolarów bez nóżki. Trzeba za nią zapłacić kolejne 1000 USD

Nie ma wątpliwości, że Mac Pro doskonale się sprawdzi wśród klientów z grupy docelowej, czyli osób zajmujących się montowaniem materiałów wideo. Jak jednak obudowa w kształcie tarki poradzi sobie z utarciem sera?

Mac Pro jako tarka do sera. Jak radzi sobie w kuchni projekt Apple? [WIDEO]

Wygląd nowego Maka Pro okazał się być zaproszeniem do eksperymentów. Znalazł się śmiałek, który postanowił przetestować wzór z obudowy komputera w roli tarki do sera i nagrał wszystko na filmie.

Youtuber nie użył co prawda oryginalnej obudowy Maka Pro (musiałby kupić ją razem z komputerem za 6000 dolarów), pieczołowicie odtworzył jednak opracowany przez Apple wzór, wycinają go maszynowo z metalu.

Proces projektowania, powstawania oraz testowania tarki do sera z Maka Pro uwiecznił na filmie.

Jak widać, test projektu Maka Pro jako tarki do sera wykazał, że Apple nie postarało się przy tworzeniu obudowy. Miękkie sery nie są rozdrabniane w ogóle, twarde zaś z trudem. Wzór ma za to szanse podbić łazienkę jako bardzo dobra podstawka pod mydło.

Wygląda na to, że Apple nie przyłożyło się za bardzo do tego, żeby wygląda nowego Maka Pro szedł w parze z praktycznością. IKEA wykorzystała ten fakt, wyśmiewając się z producenta w reklamie.

Zobacz także: IKEA naśmiewa się z Apple. Pokazała własnego Maka Pro 

Do czego używalibyście nowego Maka Pro?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele Apple