Pogoda
11.01.2017 11:42

Jak odrestaurować resoraka?

Podobnemu procesowi do odrestaurowywania samochodów, może zostać poddany resorak, co też pokazał twórca poradnika zamieszczonego w serwisie YouTube.

Jak odrestaurować resoraka?
foto: kadr z wideo

Na samym początku widzimy zdezelowanego Chevroleta Camaro, w którym poszczególne części odstają od karoserii pozbawionej w wielu miejscach lakieru, a maska jest zniszczona. Mimo opłakanego stanu resoraka, autorowi filmu udało się doprowadzić samochodzik do przyzwoitego stanu. Mężczyzna wspomniał, że nie wie jak dużo zapłacił za zabawkę, ale cena nie przekraczała kilku dolarów.

Swoją przygodę z resorakiem rozpoczął od usunięcia starych opon i felg, które jak sam poleca, lepiej odciąć niż zdejmować z racji na mniejsze ryzyko uszkodzenia elementów osi. W tym drugim przypadku w razie niepowodzenia konieczne byłoby znalezienie kolejnego samochodziku wyłącznie dla paru części, co się mija z celem.

Następnie w tym konkretnym modeliku mężczyzna wziął się za wypolerowanie nadwozia. W dalszej kolejności pomalował dach resoraka na czarno, a resztę karoserii na fioletowo. Na samym końcu wziął się za założenie kół, ich wyrównanie oraz złożenie poszczególnych części w całość:

Autor na końcu filmu wspomniał, że jest zadowolony z efektu, jaki udało mu się uzyskać. Przy czym nie brakuje bardziej krytycznych głosów internautów, którzy zarzucają mu brak staranności, o czym świadczy chociażby nienaprawiona, zarysowana szyba.

Z drugiej strony możemy zauważyć jak dużo wysiłku twórca włożył w każdy kolejny etap odrestaurowywania. Ogromnym zaskoczeniem dla wielu widzów są ceny za Chevroleta Camaro Hot Wheels, szczególnie po uwzględnieniu egzemplarzy z czarnym dachem oraz fioletową karoserią, za które pasjonaci są gotowi zapłacić ponad 3000 dolarów.

Sporą popularnością cieszyły się również inne filmy stworzone przez tego samego twórcę, funkcjonującego na YouTubie pod nazwą „baremetalHW”, w tym proces odrestaurowywania Forda Mustanga:

A Wy co sądzicie o efekcie końcowym?

Tagi: Duperele