Pogoda
28.11.2018 15:09

Jak pachnie horror? Powstały świeczki zapachowe dla kinomanów

Firma A24 znana z takich produkcji jak "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii" czy "Dziedzictwo. Hereditary" wypuściła na rynek nietypowe świeczki zapachowe.

Jak pachnie horror? Powstały świeczki zapachowe dla kinomanów
foto: kadr z filmu Dziedzictwo. Hereditary

Jeśli na pytanie o zapach filmu odpowiadacie: "popcorn", to firma A24 zmieni Wasze skojarzenia. Wszystko dzięki linii świec zapachowych stworzonych specjalnie dla wszystkich kinomanów. Jak pachną poszczególne gatunki filmowe?

Świeczki o zapachu filmów

A24 to nazwa, która na pewno jest dobrze znana wszystkim amatorom kina z wyższej półki. To właśnie dzięki tej firmie świat ujrzały takie filmy jak oscarowy "Moonlight", thriller "Pod skórą", kryminał "Rok przemocy", czy słynne horrory "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii" oraz "Dziedzictwo. Hereditary". Przedstawiciele A24 postanowili wejść we współpracę z marką Joya Genre Candles i stworzyć świeczki, których zapach ma przywodzić konkretne gatunki filmowe. Do każdego z gatunków przydzielono odpowiedni kolor opakowania.

A24

W ofercie dostępnych jest sześć zapachów: Wester, Thriller, Noir, Adventure, Musical no i oczywiście Horror. Na stronie A24 pokrótce opisano nietypowy produkt.

"

Aromatycznie mówiąc, filmy u zarania dziejów były ograniczone do zapachu gorącego masła z maszyny do popcornu, wytartego weluru i nieudanego eksperymentu zwanego Smell-O-Vision. A24 wraz z Joya Genre Candles mają nadzieję, że to się zmieni. "

Świeczki o zapachu filmów są idealnym prezentem dla każdego miłośnika kina. Sprawdzą się również podczas prywatnego seansu. Wystarczy jedynie dobrać zapach do oglądanego gatunku i domowa projekcja wchodzi na zupełnie nowy poziom. Niestety świece nie są tanie. Za jedną zapłacimy 48 dolarów. Można je kupić na oficjalnej stronie internetowej A24 lub, jeśli akurat jesteście w Nowym Jorku w brooklińskim sklepie Joya Genre Candles. Czas spalania to od 50 do 60 godzin, a więc jak zapewnia producent, jedna świeca wystarczy na około 33 filmy. Niestety nie podano składu świeczek, więc żeby przekonać się, jak pachnie horror, musicie zaopatrzyć się w nowy produkt A24.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Horror Hereditary