Pogoda
27.02.2019 13:51

Jak pracuje się w Amazonie? Gra na podstawie relacji pracowników

Amazon, największy sklep internetowy na świecie, zarabia miliardy dolarów sprzedając setki milionów produktów na całym świecie. Spedycją zajmują się pracownicy cetrów dystrybucji, z których kilka znajduje się w Polsce. Jak się w nich pracuje?

The Amazon Race
foto: zrzut ekranu

O warunkach pracy w centrach logistycznych można od byłych pracowników usłyszeć naprawdę dużo – Amazon narzuca podobno naprawdę wysokie tempo pracy, które niewiele osób jest w stanie przez dłuższy czas utrzymać.

Na podstawie relacji australijskich pracowników centrów dystrybucyjnych Amazona stworzono grę The Amazon Race, w której postarano się oddać realia pracy w magazynie sklepu internetowego w Melbourne.

Łącznie porozmawiano z ósemką byłych i obecnych pracowników, którzy rzucili światło na zasady zatrudnienia i cele wydajnościowe stawiane przed nimi przez Amazon. W grze postarano się odtworzyć wyzwania stawiane przed pracownikami oraz pokazać, jakie konsekwencje czekają osoby, które nie zmieszczą się w wyśrubowanych normach.

Amazon Prime
Amazon Prime
Przeczytaj także Amazon Prime, konkurent Netfliksa, dostępny po polsku

The Amazon Race – gra o pracy w centrum dystrybucyjnym Amazon

Wystarczy chwila gry, żeby zorientować się, że właściwie zawsze jest się w niedoczasie, a zdążenie z wykonaniem zleconych zadań w terminie jest niemal niemożliwością. Australijscy pracownicy wspomnieli, że podczas pracy musieli przemieszczać się między półkami truchtem (bieganie jest niedozwolone ze względów bezpieczeństwa) przez całą zmianę.

Pracownicy oceniani są na podstawie wydajności pracy – ci, którzy radzą sobie lepiej, mogą liczyć na dłuższe zmiany (i w związku z tym wyższe wynagrodzenie), zostający z tyłu dostają zaś coraz mniej propozycji pracy.

Zapytany o grę stworzoną przez ABC News rzecznik Amazonu stwierdził, że nie jest ona do końca obiektywna

"

Jest zamierzenie sensacyjna w sposobie przekazywania wiadomości i umniejsza ciężką pracę zaangażowanych pracowników centrów dystrybucyjnych Amazon. "

Zobacz także: >> Oszuści grasują na Amazonie, serwis nie zwraca pieniędzy <<

Podobne informacje o warunkach pracy w centrach Amazon podawały polskie media – internetowy gigant nie ma jednak trudności w znajdywaniu w Polsce pracowników i otwiera u nas coraz to nowe magazyny.

Jak się Wam grało?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry