Pogoda
26.04.2017 14:33

Jak słuchać muzyki z YouTube'a przy wyłączonym ekranie?

Twórcy tej witryny reklamują ją jako „mokry sen każdego użytkownika smartfona”. ListenYo! pozwala słuchać strumieniowo muzyki z teledysków umieszczonych w serwisie YouTube.

Jak słuchać muzyki z YouTube'a przy wyłączonym ekranie?
foto: materiały prasowe

Nie wszyscy chcą instalować na swoich telefonach aplikacje mające służyć do słuchania strumieniowanej muzyki - vide Spotify – i wolą korzystać z wrażeń dostarczanych przez serwis YouTube.

Taki sposób obcowania z muzyką z punktu widzenia użytkowania smartfona ma jednak sporo wad – największą z nich jest to, że telefon musi być cały czas odblokowany, żeby odtwarzał słuchany utwór.

Na ratunek miłośnikom playlist serwowanych przez YouTube’a przychodzi ListenYo! – usługa sieciowa, która odziera publikowaną na YT muzykę z warty wizualnej i strumieniuje ją przez sieć, zapewniając przy tym odtwarzanie także w razie wyłączenia telefonu i schowania go do kieszeni.

Jak wychwalają swoje dzieło twórcy, pozwala to na znaczne zaoszczędzenie używanego transferu danych – dane audio to tylko 1/4 strumienia przesyłanego przez YouTube.

Zobacz także: Jak odtwarzać muzykę z Youtube w tle?

Korzystanie z ListenYo! ma także pozwalać oszczędzać baterię, jako że nie trzeba utrzymywać podświetlonego ekranu (wyświetlacz zużywa dużo prądu).

Usługa jest także darmowa – choć twórcy zastrzegają, że tylko do „osobistego użytku” - a korzystający z niej mogą spodziewać się regularnego wprowadzania nowości.

ListenYo! potrafi korzystać z list odtwarzania na YT, serwuje także utworu sugerowane przez giganta wideo.

Wątpliwości może budzić sposób pozyskiwania muzyki dla użytkownika – teledyski na YT zawierają reklamy, z których przychód trafia do artystów i pomaga utrzymać infrastrukturę niezbędną do działania serwisu. Słuchanie ścieżek audio filmów z pominięciem YouTube może więc wydać się nieetyczne.

Jeśli nie chcecie, żeby dręczyły Was wyrzuty sumienia i jesteście studentami, możecie skorzystać z promocji Spotify i mieć dostęp do usługi Premium za pół ceny.

Szeroki wybór radioodtwarzaczy renomowanych marek

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet