Pogoda
21.02.2017 13:34

Jak sprawić by Half-Life 2 wyglądał jak Minecraft?

Poradnik jak odpalić kultową grę firmy Valve na bardzo przestarzałej konfiguracji sprzętowej zdradził przy okazji, jak sprawić, by wyglądała jak Minecraft...

Jak sprawić by Half-Life 2 wyglądał jak Minecraft?
foto: kadr z wideo

Half-Life 2 zmienił świat - nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Owszem, był to sequel doskonały, zebrał niezliczone ilości nagród i do dziś uważany jest za jedną z najważniejszych gier wszech czasów. O jego znaczeniu zaważyło jednak również to, że wraz z grą debiutowała platforma Steam, która dziś jest najbardziej liczącym się sklepem z grami na świecie.

Valve zdecydowało się w 2004 roku na genialny w swojej prostocie ruch, który początkowo wzbudził nieco kontrowersji, lecz w dalszej perspektywie pozwolił firmie praktycznie zdominować rynek gier cyfrowych na PC. Wszystko dzięki temu, że Half-Life 2 wymagał do uruchomienia zainstalowania klienta Steam i połączenia z internetem. Wówczas mogło to stanowić jeszcze przeszkodę dla niektórych graczy.

Inną barierą mogły być wymagania sprzętowe gry. Dziś przynajmniej tym problemem nie musimy sobie już zaprzątać głowy. LowSpecGamer przygotował specjalny poradnik, w którym radzi, jak odpalić grę na najniższych możliwych ustawieniach. Po co, skoro dziś nawet przeciętny toster odpali Half-Life'a 2 bez większej zadyszki? Zapewniamy Was, efekty są naprawdę ciekawe...

Oczywiście przesunięcie w opcjach wszystkich ustawień graficznych na minimum to nie wszystko. YouTuber pokazuje, jak wykorzystując konsolę gry wyłączyć dalsze opcje: od śladów po wystrzałach, przez najniższe możliwe wersje tekstur, aż po odbicia w wodzie. Wyłączając niemalże wszystko, zamienimy przygody Gordona Freemana w... Minecrafta.

Zobaczcie sami:

Jak słusznie zauważył LowSpecGamer, w takim wydaniu dzieło firmy Valve wygląda bardziej na którąś z niezależnych gier ze Steam Greenlight, a nie sequel jednego z najbardziej legendarnych FPS-ów w historii. Jak doprowadzić Half-Life'a 2 do takiego stanu? Szczegółowy poradnik znajdziecie w wideo poniżej:

Pozostaje tylko czekać, aż ktoś odwróci role i zrobi oczekiwanego od lat Half-Life'a 3 w Minecrafcie.

Jakub Gańko
Tagi: Gry Galeria