Chcesz być jak Banksy? W prosty sposób możesz stworzyć niszczarkę

Aleksandra Degórska
23.10.2018 14:52
Jak stworzyć niszczarkę Banksy'ego|undefined Fot. kadr z wideo

Oczywiście nie jest to prawdziwa niszczarka, ale sztuczka ze zniszczeniem obrazu w stylu Banksy'ego wygląda bardzo realistycznie.

Banksy pokazał, co uważa o licytowaniu sztuki, gdy w domu aukcyjnym Sotheby w Londynie postanowił swój świeżo sprzedany obraz „Dziewczynka z balonikiem” po prostu zniszczyć. Gdy dzieło sprzedano za 1,04 miliona funtów obraz Banksy'ego rozpoczął sekwencję samozniszczenia.

Okazało się, że w ramie dzieła ukryto niszczarkę i połowa obrazu uległa zniszczeniu. Osoba, która wykupiła obraz postanowiła nazwać go „Miłość jest w koszu”. Oczywiście teraz zniszczone dzieło Banksy'ego jest warte dwa razy tyle.

Jak stworzyć niszczarkę Banksy'ego?

Pewien inżynier postanowił pobawić się nieco techniką i ściągnąć pomysł Banksy'ego. W tym celu wykorzystał słynną sztuczkę z banknotami z papieru. Wystarczą dwa wałeczki połączone gumką - prosty mechanizm wciąga jeden papier i wyrzuca drugi.

Jak tę sztuczkę można wykorzystać w kontekście zniszczonego obrazu Banksy'ego? Przekonajcie się sami!

O sprawie zniszczenia obrazu jest nadal głośno, zresztą sam Banksy dolewa oliwy do ognia publikując nagrania z kulisów całej akcji. Okazało się jednak, że niszczarka zadziałała nieprawidłowo, bo artysta miał w planach zniszczenie całego obrazu.

W internecie pojawiło się wiele przeróbek „Dziewczynki z balonikiem” - również redakcja Antyradio.pl postanowiła zainteresować się tematem zniszczonego obrazu Banksy'ego. 

Nowe murale Banksy'ego w Paryżu

Banksy ostatnio pojawił się w Paryżu. Najpierw zauważono mural przedstawiający czarnoskórą dziewczynkę, która zamalowuje swastykę. Grafika pojawiła się niedaleko ośrodka dla uchodźców. Tematyka murali głównie dotyczy zagadnienia imigracji, Banksy postanowił skrytykować konserwatywną postawę Francji w tej kwestii.  

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.