Jak trwale usunąć konto na Snapchacie? Instrukcja krok po kroku

Natalia Nowecka
12.02.2019 14:34
Jak trwale usunąć konto na Snapchacie? Instrukcja krok po kroku Fot. Snapchat

Brakuje wam miejsca w telefonie, lub zwyczajnie znudził wam się Snapchat?  Chcecie się dowiedzieć, jak usunąć Snapchata raz na zawsze? Tłumaczymy jak to zrobić!

Jeśli nie korzystacie już ze Snapchata, zawala wam miejsce w telefonie, lub zwyczajnie należycie do ludzi kasujących nieużywane konta, przychodzimy wam z pomocą. Tłumaczymy krok po kroku, jak usunąć konto na Snapchacie.

Zobacz też: >> Poważny błąd w Androidzie. Wystarczyło wyświetlić obrazek, żeby stracić kontrolę nad smartfonem <<

Czy w ogóle jest Snapchat?

Snapchat jest aplikacją mobilną, powstałą w 2011 roku. Jej twórcą jest Evan Spiegel, który dziś jest mężem Aniołka Victoria’s SecretMirandy Kerr. Snapchat bardzo szybko podbił serca nastolatków na całym świecie, umożliwiając przesyłanie krótkich, 10-sekundowych zdjęć i nagrań, które po odtworzeniu znikały na zawsze. Snap bardzo szybko dołączył do ścisłej czołówki najpopularniejszych komunikatorów na  świecie, z którego w pewnym momencie korzystało 160 milionów użytkowników. Aplikacja przyczyniła się również w dużej mierze do spopularyzowania metody wywiadów znanej jako Q&A – fani zadają pytania, ich idole na nie odpowiadają.

Niestety, dobra passa nie trwała wiecznie. Popularność Snapchata znacznie spadła, gdy konkurencyjna aplikacja - Instagram - zaczęła wprowadzać bardzo podobne funkcje (InstaStory), wypierając w ten sposób swojego żółtego przyjaciela. Do tego doszła seria wpadek, które zaliczył Snap oraz krytyka ze stron gwiazd pokroju Kylie Jenner i bardzo wielu użytkowników podjęło decyzję o usunięciu konta. Jeżeli chcecie dołączyć do ich grona, to poniżej przedstawiamy szczegółową instrukcję, jak usunąć konto na Snapchacie, raz na zawsze.

Jak usunąć konto na Snapchacie? Instrukcja krok po kroku

Usunięcie konta na Snapchacie jest znacznie prostsze niż w przypadku Instagrama. Poniżej przestawiamy krok po kroku, jak to zrobić:

  • Wchodzicie na ikonę swojego konta
  • Klikacie Ustawienia, w prawym górnym rogu
  • Wybieracie sekcję Więcej Informacji
  • Wybieracie opcję Wsparcie
  • Klikacie Learning the Basics
  • Przechodzicie do Account Settings
  • Wybieracie Delete an Account
  • Zostajecie poproszeni o podanie loginu i hasła
  • Klikacie Continue
  • Brawo! Wasza konto zostało usunięte!

Czy usunięcie konta na Snapchacie jest permanentne?

Jeśli postanowiliście usunąć konto na Snapchacie i zastosowaliście się do powyższej instrukcji, wasze konto zostało na ten moment dezaktywowane. Taki stan rzeczy będzie się utrzymywał przez najbliższych 30 dni. W tym czasie możecie w każdym momencie ponownie zalogować się i odzyskać swoje konto. Jednak po upływie miesiąca wasze konto na Snapchacie zostaje skasowane raz na zawsze, a wraz z nim wszystkie niewyświetlone snapy i wiadomości.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.