Pogoda
18.10.2016 12:01

Jak wygląda komputer w kształcie karabinu snajperskiego?

W Tajlandii stworzono projekt, który łączy w sobie wysokiej jakości komputer PC oraz strzelbę. Na ten niecodzienny pomysł wpadli właściciele Suchao modding&design, z sąsiadującej z Bangkokiem prowincji Samut Prakan.

Jak wygląda komputer w kształcie karabinu snajperskiego?
foto: materiały prasowe

Wydawałoby się, że pecetowi moderzy wpadli już na każdy pomysł i pozostało im już jedynie dopieszczanie swoich tworów, ewentualnie dodawanie coraz większej ilości świecidełek, bądź poruszających się elementów. Nic bardziej mylnego - wygląda na to, że środowisko dopiero się rozkręca, choć najwyraźniej niektórym zwyczajnie brakuje inspiracji.

Tej z pewnością aż w nadmiarze ma dwójka właścicieli tajskiego studia Suchao modding&design, którzy postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym - stworzyli komputer, który wygląda jak wielki karabin snajperski. Działa jak normalny PC, jednak w razie potrzeby możemy spokojnie przejść się z nim po ulicy bez obaw, że ktoś będzie chciał okraść nas z cennego zestawu. Taki produkt może również okazać się cenny w przypadku, gdy do naszego domu wkradną się włamywacze. Możemy wtedy szybciutko odłączyć wszelkie kable i schwycić za obudowę, a każdy niedoszły złodziej ucieknie po spotkaniu oko w oko z lufą naszego komputera, gdzie pieprz rośnie.

Projekt samego karabinu został zaczerpnięty z niezwykle popularnej w Tajlandii gry FPS o nazwie Point Blank. Jedną z broni, które mają do dyspozycji gracze jest tam Barrett, potężny karabin snajperski oparty na rzeczywistym Barrett M82A1, który eliminuje wroga ekspresowo. Na pociskach wystrzeliwanych z tej broni nie robi nawet wrażenia kamizelka kuloodporna u przeciwnika. Właśnie na cześć gry produkt, który pojawił się w limitowanej edycji, został nazwany Point Blank Barrett. Sama gra to taktyczna strzelanka sieciowa, przywodząca na myśl Counter-Strike. Została ona stworzona przez południowokoreańskie studio Zepetto i od 2008 roku świeci triumfy na azjatyckim rynku.

Prawdziwy karabin prezentuje się porównywalnie groźnie do jego komputerowej wersji:

pc karabin real

Gotowy produkt Suchao modding&design wygląda iście imponująco, co można zobaczyć na poniższym filmiku:

Co kryje się w trzewiach tego karabino-komputera?

CPU: AMD A10-7800
GPU: AMD Radeon RX 480 8GB
RAM: 4x KLEVV Genuine 4GB
SSD: 2x KLEVV Urbane 240GB
zasilanie: Thermaltake Toughpower 600W SFX
chłodzenie: Thermaltake (wodą)

Co jeszcze może przyjść do głowy ludziom, którzy poświęcają całe dnie na odpicowywanie swoich pecetów? Jak się okazuje - nie sposób tego przewidzieć. Prawdopodobnie jednak nikt nie zabrał się jeszcze za ambitny projekt komputera-transformera, który po powrocie z pracy zawiózłby właściciela do sklepu, a po powrocie z zakupów pozwolił zagrać w najnowszego Battlefielda.

Maciej Daszuta
Tagi: Komputery