Jak wyglądają sceny walki potworów z filmów z paskami życia?

Sergiusz Kurczuk
20.10.2017 15:29
Jak wyglądają sceny walki potworów z filmów z paskami życia? Fot. With Healthbars/YouTube

Filmy często wpływają na to, jak wygląda wizualna strona gier wideo. Co by było, gdyby odwrócić ten proces i w produkcjach kinowych pojawiły się elementy znane z cyfrowej rozgrywki?

Ludzie mają różne hobby. Niektórzy składają modele z Lego, inni robią 17-strunowe gitary, a jeszcze inni... dodają paski życia znane z gier wideo do słynnych scen walk z filmów. W serwisie YouTube istnieje kanał With Healthbars i jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w umieszczaniu tego elementu typowego dla bijatyk w stylu Mortal Kombat, czy Tekkena we fragmentach kinowych hitów. 

Okazuje się, że wzbogacone o paski życia walki, ogląda się z większym napięciem niż oryginalne sceny. I nie ważne, że wiesz, jak dana batalia się zakończy. To naprawdę wciąga! Na ekranie pojawiają się nie tylko znaczniki poziomu zdrowia bohaterów, ale również licznik ciosów oraz rozmaite skutki kolejnych ataków. Każda z walk zaczyna się stylizowanym na grę wstępem wybierania postaci i kultowym „Fight!”. Koniec, to zazwyczaj spektakularny i brutalny atak zwany Fatality, pozbawiający przeciwnika życia. W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami Halloween wybraliśmy dla Was sceny walk kultowych potworów,przerobionych na modłę konsolowych i komputerowych mordobitek. 

Na pierwszy ogień pojedynek gigantów slasherów, czyli Freddy Krueger walczący z Jasonem Voohreesem (który niedawno stał się bohaterem jednej z gier) z filmu o jakże skomplikowanym tytule „Freddy kontra Jason”. 

Czas przenieść się w kosmos. Tym razem zobaczycie potyczkę najgroźniejszych bestii w całej galaktyce. Przed wami walka z filmu „Obcy kontra Predator. Złośliwi mogliby stwierdzić, że w tych kilkuminutowych wideo, ukazano esencję obu crossoverów

I na koniec spektakularna batalia największej małpy świata ze Skullcrawlerem z filmu „Kong: Wyspa Czaszki”.

Na kanale With Healthbars pojawiło się jeszcze kilka innych filmów utrzymanych w konwencji growych bijatyk. Twórca przeróbek zaprasza wszystkich swoich widzów do podsyłania mu pomysłów na kolejne wideo. Kogo chcielibyście zobaczyć w kolejnym filmie?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.