Pogoda
07.06.2017 17:15

Jak wyglądałby Twój szkic, gdyby był człowiekiem?

Ta strona robi dokładnie to, co obiecuje w swojej nazwie – tworzy zdjęcia. Wystarczy stworzyć szkic postaci, a zaprezentuje swoją fotorealistyczną wersję – rezultaty zabaw z kreską niejednego może przyprawić o koszmary.

Jak wyglądałby Twój szkic, gdyby był człowiekiem?
foto: zrzut ekranu

Wszystko zależy od talentu szkicującego oraz od sprzętu, z jakiego korzysta. Jeśli stworzony na stronie portret będzie szczegółowy i realistyczny, tak też będzie wyglądać wyliczana przez algorytmy fotka. Nieostrożnie stawiane kreski mogą zaś przyczynić się do stworzenia dzieła, które z wykaże duży potencjał do zainspirowania twórców horrorów.

foto: zrzut ekranu

Narzędzie wykorzystuje algorytmy Sztucznej Inteligencji i uczenia maszynowego – algorytm wykorzystuje dane z tysięcy zdjęć twarzy, na których przeprowadzono wykrywanie krawędzi. Podczas przerabiania szkiców przeprowadzany jest proces odwrotny – na podstawie linii dopasowywany jest wygląd powiązanego fragmentu zdjęcia.

foto: zrzut ekranu

Sposób ten działa nie tylko w przypadku ludzkich twarzy – zmodyfikowane wersje algorytmu, wyćwiczone na innych obrazach, mogą na przykład pokazywać fotorealistyczne fasady domów przerabiać szkice na zdjęcia butów lub torebek, a nawet ożywiać rysunki kotów.

W tym ostatnim przypadku rezultaty bywają jeszcze bardziej porażające, niż w przypadku ludzkich twarzy.

foto: zrzut ekranu

Fotogenerator przerabiający szkice na fotorealistyczne ludzkie twarze znajduje się pod tym adresem. Pokazowe programy wytrenowane w innych dziedzinach można zobaczyć tutaj.

Jeśli tworzone przez was dzieła nie spełniają oczekiwań estetycznych, zawsze można skorzystać z usług Google – narzędzie Autodraw stworzone przez giganta potrafi rozpoznać, co chcemy narysować i zmienić szkic na kształt, o jaki nam chodziło.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet