Jak wyglądałby Twój szkic, gdyby był człowiekiem?

Michał Tomaszkiewicz
07.06.2017 17:15
Jak wyglądałby Twój szkic, gdyby był człowiekiem? Fot. zrzut ekranu

Ta strona robi dokładnie to, co obiecuje w swojej nazwie – tworzy zdjęcia. Wystarczy stworzyć szkic postaci, a zaprezentuje swoją fotorealistyczną wersję – rezultaty zabaw z kreską niejednego może przyprawić o koszmary.

Wszystko zależy od talentu szkicującego oraz od sprzętu, z jakiego korzysta. Jeśli stworzony na stronie portret będzie szczegółowy i realistyczny, tak też będzie wyglądać wyliczana przez algorytmy fotka. Nieostrożnie stawiane kreski mogą zaś przyczynić się do stworzenia dzieła, które z wykaże duży potencjał do zainspirowania twórców horrorów.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Narzędzie wykorzystuje algorytmy Sztucznej Inteligencji i uczenia maszynowego – algorytm wykorzystuje dane z tysięcy zdjęć twarzy, na których przeprowadzono wykrywanie krawędzi. Podczas przerabiania szkiców przeprowadzany jest proces odwrotny – na podstawie linii dopasowywany jest wygląd powiązanego fragmentu zdjęcia.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Sposób ten działa nie tylko w przypadku ludzkich twarzy – zmodyfikowane wersje algorytmu, wyćwiczone na innych obrazach, mogą na przykład pokazywać fotorealistyczne fasady domów przerabiać szkice na zdjęcia butów lub torebek, a nawet ożywiać rysunki kotów.

W tym ostatnim przypadku rezultaty bywają jeszcze bardziej porażające, niż w przypadku ludzkich twarzy.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Fotogenerator przerabiający szkice na fotorealistyczne ludzkie twarze znajduje się pod tym adresem. Pokazowe programy wytrenowane w innych dziedzinach można zobaczyć tutaj.

Jeśli tworzone przez was dzieła nie spełniają oczekiwań estetycznych, zawsze można skorzystać z usług Google – narzędzie Autodraw stworzone przez giganta potrafi rozpoznać, co chcemy narysować i zmienić szkic na kształt, o jaki nam chodziło.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.