Pogoda
25.04.2017 12:33

Jak wyglądałby World of Warcraft na Pegasusie?

Najpopularniejsza gra MMORPG na świecie doczekała się zabawnej przeróbki. Jak wyglądałaby w wersji 8-bitowej?

Jak wyglądałby World of Warcraft na Pegasusie?

World of Warcraft to najpopularniejsza płatna gra MMORPG, która zapisała się swoimi wynikami nawet w Księdze rekordów Guinessa. W szczytowym momencie w 2010 roku mogła pochwalić aż 12 milionami graczy, którzy opłacali miesięczny abonament. Choć od tamtego czasu liczba ta znacznie zmalała, tytuł wciąż cieszy się uwielbieniem na całym świecie.

Duża w tym zasługa producenta, kultowej firmy Blizzard, która regularnie dba o dostarczanie graczom nowości w świecie gry. World of Warcraft doczekał się już sześciu dużych dodatków - ostatni z nich, zatytułowany Legion, miał premierę w sierpniu 2016 roku. Tak się sprawy mają dziś - a co by było, gdyby WoW trafił na rynek dwie dekady wcześniej?

Oczywiście nie byłoby to możliwe, bo w latach osiemdziesiątych internet nie był jeszcze na tyle rozpopularyzowany. Konsola NES - znana w naszym kraju przede wszystkim za sprawą swojej odmiany Pegasus - nie miałaby nawet do czego się podłączać. Pewien YouTuber puścił jednak wodze fantazji.

Dzięki temu możemy się przekonać, jak World of Warcraft wyglądałby w zamierzchłej erze 8 bitów. Nie ma co nawet marzyć o zaawansowanej grafice 3D - w takiej odsłonie grze zdecydowanie bliżej do hitów pokroju The Legend of Zelda, Dragon Quest czy Crystalis. Płyną z niej jednak całe pokłady pixelartowego piękna.

Przekonajcie się na własne oczy:

Możemy się tylko zastanawiać, czy i w taką wersję WoW-a pograliby Vin Diesel i Ronda Rousey. Zobaczcie też, jak wygląda koreański program kulinarny z potrawami z Azeroth oraz Warcraft Adventures - anulowana przygodówka z lat dziewięćdziesiątych osadzona w tym uniwersum.

Gracie w World of Warcraft?

Jakub Gańko
Tagi: Gry