Jak zabić Wolverine'a? Marvel zaprezentował skuteczny sposób na Logana

24.09.2020 11:25
Hugh Jackman jako Wolverine|undefined Fot. Everett Collection/East News

Jak skutecznie uśmiercić Wolverine'a? Takie pytanie zadawał sobie przez lata nie jeden wróg Logana. Marvel zaprezentował nowy sposób na eliminację herosa.

Przez lata Wolverine był numerem jeden pośród X-Men. Logan słynie bowiem nie tylko ze swojego charyzmatycznego charakteru, ale również mocy, czyniących go prawdziwym badassem. Jedną z nich jest czynnik samogojący, który potrafi wyleczyć Wolverine'a z najgorszych obrażeń. Mutant nie jest jednak nieśmiertelny, co po raz kolejny zostało udowodnione przez Marvel Comics.

Wolverine - jak zabić członka X-Men?

Chociaż Wolvie potrafi wylizać się z najpaskudniejszych ran, może zostać zabity, co udowodniono kilka lat temu na kartach komiksów. Przez długi czas Logan nie żył i zmartwychwstał dopiero niedawno. Czy niedługo znowu trafi w zaświaty?

Przeczytaj także

Dom Pomysłów rozpoczął nowy crosoverowy event z mutantami w roli głównej pod tytułem "X of Swords". W komiksie, z podtytułem "Creation" autorstwa Jonathana Hickmana, Tini Howard, Pepe Larraza, Marte Gracii i Claytona Cowlesa pojawiła się broń niezwykle skuteczna w walce z Wolverine'em.

Przeczytaj także

Państwu mutantów na wyspie Krakoa zagrażają nowi wrogowie - starożytna armia homo superior z zaginionej krainy Arakko. Każdy z nowych wrogów zostanie wyposażony w broń, której poszczególne egzemplarze potrafią pokonać najsilniejszych X-Men. Mowa o tytułowych dziesięciu mieczach, wśród których znajduje się jedyne ostrze na świecie, które jest w stanie zagrozić Loganowi.

Przeczytaj także

O losie państwa mutantów zadecyduje wielka bitwa pomiędzy wojownikami z obu stron konfliktu, dzierżącymi dziesięć mieczy. First Horseman zagrażają nie tylko Krakoi, ale również wymiarowi znanemu jako Otherworld, rządzonemu przez Opal Lunę Saturnyne. Cesarzowa wybrała X-Men jako obrońców swojej krainy, którzy muszą stanąć do walki z nowym tajemniczym wrogiem. Przedstawiciele dwóch stron konfliktu wymieniają nazwy mieczy, które będą pełnić ważną rolę w kolejnych pojedynkach. Zarówno Polaris jak i Pestilence zamieszczają na liście jedną z broni dobrze znanych fanom komiksów Marvela. Mowa o Muramasa Blade - ostrzu, które jest w stanie zniwelować czynnik samogojący.

X of Swords: Creation Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Comics

Do tej pory w uniwersum Marvela pojawiły się dwa miecze Muramasa. Pierwszy w drugim numerze "Wolverine'a" z 1988 roku. Stworzone z części duszy jego kowala ostrze, było w stanie przeciąć każdą istniejącą materię. Z czasem zadebiutował drugi miecz o tej samej nazwie, który powodował, że istota nim zraniona nie była w stanie się wyleczyć z obrażeń. To właśnie z jego pomocą Logan zabił klona Sabretootha, który również słynie z czynnika samogojącego.

Przeczytaj także

Wygląda więc na to, że zobaczymy w akcji dwa miecze, które zadają naprawdę śmiertelne rany. Wolverine jest jednym z filarów ofensywy X-Men. Biorąc jednak pod uwagę, że jego potężna moc może w łatwy sposób zostać zniwelowana, stawka zwycięstwa z First Horseman znacznie wzrasta. Jak zakończy się "X of Swords"? Czy Logan ponownie poniesie śmierć? Przekonamy się w kolejnych komiksach składających się na ten event.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Marvel zdradził, że moce Spider-Mana mogą go zabić

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.