Pogoda
24.09.2020 11:25

Jak zabić Wolverine'a? Marvel zaprezentował skuteczny sposób na Logana

Jak skutecznie uśmiercić Wolverine'a? Takie pytanie zadawał sobie przez lata nie jeden wróg Logana. Marvel zaprezentował nowy sposób na eliminację herosa.

Hugh Jackman jako Wolverine
foto: Everett Collection/East News

Przez lata Wolverine był numerem jeden pośród X-Men. Logan słynie bowiem nie tylko ze swojego charyzmatycznego charakteru, ale również mocy, czyniących go prawdziwym badassem. Jedną z nich jest czynnik samogojący, który potrafi wyleczyć Wolverine'a z najgorszych obrażeń. Mutant nie jest jednak nieśmiertelny, co po raz kolejny zostało udowodnione przez Marvel Comics.

Wolverine - jak zabić członka X-Men?

Chociaż Wolvie potrafi wylizać się z najpaskudniejszych ran, może zostać zabity, co udowodniono kilka lat temu na kartach komiksów. Przez długi czas Logan nie żył i zmartwychwstał dopiero niedawno. Czy niedługo znowu trafi w zaświaty?

Jak Marvel zamierza przywrócić Wolverine'a do życia?
Jak Marvel zamierza przywrócić Wolverine'a do życia?
Przeczytaj także Jak Marvel zamierza przywrócić Wolverine'a do życia?

Dom Pomysłów rozpoczął nowy crosoverowy event z mutantami w roli głównej pod tytułem "X of Swords". W komiksie, z podtytułem "Creation" autorstwa Jonathana Hickmana, Tini Howard, Pepe Larraza, Marte Gracii i Claytona Cowlesa pojawiła się broń niezwykle skuteczna w walce z Wolverine'em.

Hulk versus Wolverine – kto zwyciężyłby w takim starciu? Hugh Jackman udziela konkretnej odpowiedzi
Hulk versus Wolverine – kto zwyciężyłby w takim starciu? Hugh Jackman udziela konkretnej odpowiedzi
Przeczytaj także Hulk versus Wolverine – kto zwyciężyłby w takim starciu? Hugh Jackman udziela konkretnej odpowiedzi

Państwu mutantów na wyspie Krakoa zagrażają nowi wrogowie - starożytna armia homo superior z zaginionej krainy Arakko. Każdy z nowych wrogów zostanie wyposażony w broń, której poszczególne egzemplarze potrafią pokonać najsilniejszych X-Men. Mowa o tytułowych dziesięciu mieczach, wśród których znajduje się jedyne ostrze na świecie, które jest w stanie zagrozić Loganowi.

Zmartwychwstały Wolverine dostanie nowe moce
Zmartwychwstały Wolverine dostanie nowe moce
Przeczytaj także Zmartwychwstały Wolverine dostanie nowe moce

O losie państwa mutantów zadecyduje wielka bitwa pomiędzy wojownikami z obu stron konfliktu, dzierżącymi dziesięć mieczy. First Horseman zagrażają nie tylko Krakoi, ale również wymiarowi znanemu jako Otherworld, rządzonemu przez Opal Lunę Saturnyne. Cesarzowa wybrała X-Men jako obrońców swojej krainy, którzy muszą stanąć do walki z nowym tajemniczym wrogiem. Przedstawiciele dwóch stron konfliktu wymieniają nazwy mieczy, które będą pełnić ważną rolę w kolejnych pojedynkach. Zarówno Polaris jak i Pestilence zamieszczają na liście jedną z broni dobrze znanych fanom komiksów Marvela. Mowa o Muramasa Blade - ostrzu, które jest w stanie zniwelować czynnik samogojący.

X of Swords: Creation

Do tej pory w uniwersum Marvela pojawiły się dwa miecze Muramasa. Pierwszy w drugim numerze "Wolverine'a" z 1988 roku. Stworzone z części duszy jego kowala ostrze, było w stanie przeciąć każdą istniejącą materię. Z czasem zadebiutował drugi miecz o tej samej nazwie, który powodował, że istota nim zraniona nie była w stanie się wyleczyć z obrażeń. To właśnie z jego pomocą Logan zabił klona Sabretootha, który również słynie z czynnika samogojącego.

Deadpool #6 (2020)
Deadpool #6 (2020)
Przeczytaj także Deadpool odkrył obrzydliwy sposób dostania się na wyspę mutantów

Wygląda więc na to, że zobaczymy w akcji dwa miecze, które zadają naprawdę śmiertelne rany. Wolverine jest jednym z filarów ofensywy X-Men. Biorąc jednak pod uwagę, że jego potężna moc może w łatwy sposób zostać zniwelowana, stawka zwycięstwa z First Horseman znacznie wzrasta. Jak zakończy się "X of Swords"? Czy Logan ponownie poniesie śmierć? Przekonamy się w kolejnych komiksach składających się na ten event.

Który aktor lepiej pasuje do roli Wolverine'a?

Foto: materiały prasowe Marvel Studios/Disney
Foto: materiały prasowe Marvel Studios/Disney
Przeczytaj także Nawiązanie do Wolverine'a w "Falconie i Zimowym Żołnierzu"? Co to oznacza dla uniwersum Marvela?

Zobacz też: Marvel zdradził, że moce Spider-Mana mogą go zabić

Tagi: X-Men Wolverine Komiks Marvel Comics