Pogoda
13.06.2019 16:27

Jak zareagował Keanu Reeves na reakcję publiczności podczas prezentacji Cyberpunka 2077?

Jak się okazało Keanu Reeves nie był przygotowany na żywiołową reakcję publiczności po pokazaniu się na scenie na E3 2019. Aktorowi naprawdę zaparło dech w piersiach.

Keanu Reeves
foto: kadr z wideo

Cyberpunk 2077 i Keanu Reeves jako Johnny Silverhand skradli show podczas E3 2019. Publiczność w odstępie kilku sekund dostała dwa emocjonalne ciosy.

Pierwszym z nich było pojawienie się Keanu Reevesa w zwiastunie Cyberpunka 2077. Drugim wejście aktora na scenę, zanim jeszcze widownia zdołała dojść do siebie.

Aktor miał widoczne problemy z pozostaniem w roli. Zachowujący skromność gwiazdor prosił publikę o uspokojenie i powtarzał, że ma im coś do przekazania. Jak się okazało, fani mieli coś co powiedzenia także jemu. Okrzyk „zapierasz dech w piersiach” zdołał już przejść do historii.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także "Cyberpunk 2077" - Keanu Reeves zagra jednego z bohaterów. Znamy datę premiery

Okazało się, że występ podczas prezentacji Cyberpunka 2077 na E3 2019 był dla Keanu Reevesa tak samo ogromnym przeżyciem, jak dla jego fanów.

Reakcja Keanu Reevesa na reakcję publiczności podczas prezentacji Cyberpunka 2077

Kulisy występu Keanu Reevesa na E3 2019 zdradził Phil Spencer, szef działu Gamingu w Microsofcie. To właśnie podczas konferencji korporacji pokazano Cyberpunka 2077.

Aktor miał garderobę zaraz obok menedżera. Spencer zdradził, że Keanu udał się na scenę bezpośrednio po oderwaniu się od gry Cyberpunk 2077, którą demonstrował mu CD Projekt RED.

Reeves otrzymał od oficjela Microsoftu ostrzeżenie, czego powinien się spodziewać, najwyraźniej chyba jednak nie uwierzył w słowa Spencera.

"

Rozmawiałem z nim przed jego wyjściem i starałem się wytłumaczyć, że to nie będzie po prostu kolejny korporacyjny występ. Powiedziałem, że po tym jak wyjdzie fani oszaleją. "

Aktor miał zbyć te słowa komentarzem w stylu „O, fajnie”.

Co działo się potem, wszyscy wiemy. Keanu Reeves pod koniec miał nawet problemy z wypowiedzeniem pełnego zdania.

Gdy aktor wrócił za kulisy, udało mu się powiedzieć tylko jedno słowo:

"

Wow. "

Przy okazji szef Gamingu w Microsofcie przyznał, że początkowo był przeciwny pojawieniu się Keanu Reevesa na konferencji.

"

Nie wiedziałem, jak to się potoczy. To CD Projekt RED chciał, żebyśmy przystali na pojawienie się Keanu na scenie, a mamy z tym studiem znakomite relacje. Ale widziałem już wcześniej na E3 całkiem sporą liczbę występów celebrytów, które nie kończyły się dobrze. Oczywiście, gdy zobaczyliśmy jak jest przedstawiony w grze, przekonaliśmy się, jak bardzo było to autentyczne. "

Keanu Reeves jako Johnny Silverhand
Keanu Reeves jako Johnny Silverhand
Przeczytaj także Cyberpunk 2077: Keanu Reeves jako Johnny Silverhand. Kim jest ta postać?

Spencer dodał, że z korporacyjnego punktu widzenia Microsoft powinien martwić się, że po ich konferencji wszyscy mówią o Cyberpunku, a nie chociażby o zaprezentowanym nieco później Projekcie Scarlett, czyli konsoli Xbox następnej generacji. Pojawienie się Reevesa było jednak tak wielkim wydarzeniem, że MS jest z niego zadowolony.

Zobacz także: Microsoft chwali się nowym Xboksem. Podejrzanie podobny do PlayStation 5 

Co myślicie o Keanu Reevesie w Cyberpunku 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Cyberpunk 2077 Keanu Reeves