Pogoda
22.06.2016 14:43

Jak zarejestrować kartę SIM?

Właściciele numerów na kartę muszą zarejestrować swoje karty SIM u operatorów do lutego 2017 – inaczej przestaną działać. Dlaczego i po co trzeba rejestrować kartę SIM, w jaki sposób to zrobić i jakie bonusy można zdobyć? Jak wygląda prawidłowa rejestracja karty sim w Play, Plusie, T-Mobile i Orange? Sprawdź w naszym artykule.

Jak zarejestrować kartę SIM?
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Jak zarejestrować kartę SIM w Orange?

Rejestracji numeru można dokonać w salonach Orange, a także w placówkach Poczty Polskiej, kioskach sieci RUCH oraz sklepach Media Markt, Saturn i Media Ekspert. Wymagany jest dowód tożsamości lub paszport oraz karta SIM w usłudze pre-paid. Proces trwa kilka minut.

W salonie należy wypełnić formularz rejestracji, podając imię, nazwisko, PESEL, nr telefonu i numer rejestrowanej karty SIM. Potwierdzenie zarejestrowania zostanie podesłane w wiadomości SMS.

W ramach promocji obowiązującej w dniach 16 czerwca 2016 – 15 września 2016 osoby rejestrujące w Orange swój numer objęte są promocją, w której operator rozdaje 1000 minut rozmów oraz 10 GB transferu internetowego. Można je wykorzystać na terenie Polski w ciągu 60 dni od chwili aktywacji.

Aby skorzystać z promocji, należy w ciągu 60 dni od zarejestrowania numeru wysłać SMS o treści BONUS pod numer 80028 (procedura jest taka sama w przypadku kart w Orange i nju mobile). Promocja kierowana jest także do osób, które przeniosą swój numer do sieci Orange.

Aby sprawdzić, czy karta pre-paid w Orange jest już zarejestrowana, należy należy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści numer na 80190.

Klienci kupujący startery Orange na Kartę oraz Nju.mobile w sklepach Relay i Inmedio będą mogli od razu zarejestrować swój numer i korzystać z usług.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Technologia